У ці дні стартує зимовий туристичний сезон у Карпатах

Туристично-інформаційний центр відкрито напередодні нового року у закарпатському селищі Великий Березний. Тут можна отримати інформацію про вільні місця в готелях і на турбазах, замовити екскурсію, отримати консультацію, придбати сувеніри, буклети, карти, переглянути фільми про туристичний потенціал Закарпаття і т.д.

У ці дні стартує зимовий туристичний сезон у Карпатах

Як розповів кореспондентові УКРІНФОРМУ начальник управління з питань євроінтеграції, туризму і курортів Закарпатської облдержадміністрації Олександр Марченко, днями такий самий центр запрацював і в замку "Сант-Міклош", що у селищі Чинадійове Мукачівського району. "Навідуючись сюди, щоб оглянути історичну споруду, мандрівники заходять і в наш центр, де отримують інформацію про туристично-рекреаційні можливості Закарпаття взагалі і кожного об'єкта цієї галузі - зокрема", - зазначив О.Марченко.

Він поінформував, що нині в області діють сім таких центрів. "Відкриттям цих закладів у Великому Березному та Чинадійові ми фактично завершуємо 2008-ий - Рік туризму і курортів", - підкреслив посадовець. За його словами, незважаючи на економічну кризу, фінішуємо з непоганими здобутками. Наведу кілька цифр: порівнячно з аналогічним періодом минулого року кількість прийнятих цьогоріч гостей збільшилась майже на 40% і сягнула 450 тисяч осіб. Обсяг наданих послуг зріс на 44%, а сума отриманого балансового прибутку збільшилась на 9%. На 33 відсотки зросли відрахування до бюджетів усіх рівнів. Збільшилась сума коштів, скерованих на модернізацію (реконструкцію) матеріально-технічної бази. У туристично-рекреаційній галузі цьогоріч створено близько 170 нових робочих місць.

В області діють 318 санаторно-курортних, туристично-рекреаційних та готельних закладів, здатних одночасно прийняти понад 25 тисяч осіб. За два останні роки до ладу стало 40 нових об'єктів (цьогоріч - 19), ще сорок будуть здані в експлуатацію незабаром. Серед нових готельно-оздоровчих комплексів - "Термал-Стар", "Карпатія", "Тиса-тур", "Унгварський", "Дует-2", "Прага" та інші. Незабаром стане до ладу один із найбільших на Закарпатті санаторних комплексів - у селі Сойми Міжгірського району, розповів О.Марченко.

У ці дні стартує зимовий туристичний сезон у Карпатах, нагадав він. У гори потягнулися шанувальники швидкісних лижних спусків. Правда, якщо торік всі місця на новорічно-різдвяний період були розкуплені, то цьогоріч можна помітити зміни на туристичному ринку. На Новий рік вже немає місць на турбазах, у готелях і санаторіях, але є ще трохи вільних місць на Різдво. "Робимо все, щоб кризові явища не позначилися на ціні санаторно-туристичних путівок. Радимо туроператорам і керівникам туроб'єктів піднімати не ціни, а рівень обслуговування, поліпшувати умови проживання, якість харчування і т.д", - зазначив начальник управління з питань євроінтеграції, туризму і курортів Закарпатської ОДА.

За його словами, всі туристи і гості краю - в очікуванні снігу. На жаль, поки що він є тільки на полонині Драгобрат, у Воловецькому та Міжгірському районах. Утім, прогнози - оптимістичні. Синоптики обіцяють сніг вже ближчим часом і в інших гірських місцевостях краю. До роботи готові 65 підіймачів. Нові гірськолижні витяги цьогоріч змонтовано у селах Пилипець та Ізки (Міжгірський район), на горі Красія (Великоберезнянський район). Прокатні пункти закупили новий інвентар - лижі, спеціальне взуття тощо. З'явилися й сноуборди. На внутрішній ринок переорієнтовується СП "Фішер-Мукачеве", яке виготовляє лижі європейського класу. Біля кількох гірськолижних трас відкрилися спеціалізовані магазини із сучасним спортінвентарем.

Як зазначив О.Марченко, "подбали ми і про безпеку туристів". Більшість об'єктів сертифіковано, у кожному районі проведено огляди готовності до зимового сезону. Розроблені спеціальні інструкції і пам'ятки, проведено відповідні заняття. Напоготові аварійно-рятувальний загін МНС України. "Словом, у нас безпечніше і надійніше, ніж, скажімо, у Таїланді чи Греції, де тривають народні заворушення, або в Єгипті, де час від часу перекидаються туристичні автобуси і гинуть мандрівники, у т.ч. й наші співвітчизники", - запевнив посадовець.

З огляду на все це, а також на дорожнечу закордонного відпочинку, складнощі з отриманням шенгенських віз багато українських любителів зимового катання звертають свої погляди на Карпати. Тим паче, що й сервіс подекуди тут вже не гірший, ніж у Європі. Не варто й казати про ціни... Приміром, середня ціна одного місця (проживання і харчування) у наших готелях - 170-300 гривень, а в санаторіях і на турбазах - в середньому 200 грн з людини. Це значно менше, ніж за кордоном чи навіть у Києві, підкреслив О.Марченко. А в сільському туризмі можна обійтися й 150-160 гривнями (за проживання, сніданок і вечерю - в інший час турист катається).

Попит на відпочинок у Карпатах традиційно високий у новорічно-різдвяний період. У цей час можна не тільки покататися на лижах, але й познайомитися зі звичаями і традиціями гуцулів та верховинців, почути їхні коляди і щедрівки, побачити вертеп. Саме у цей період в краї відбуваються численні фестивалі колядницьких колективів, а в Мукачевім - традиційний фест "Червене вино". У цей період на Закарпатті ніколи не буває нудно.

Словом, буде сніг чи ні - приїжджайте до нас, запрошує Олександр Марченко. Якщо не вистачить місць на турбазах, в готелях і санаторіях, то на допомогу прийде вже згаданий сільський (зелений) туризм: відпочинок у селі, на свіжому повітрі, а також смакування народними стравами, цілющими мінеральними водами, домашнім вином, прогулянки мальовничими сільськими околицями пішки й верхи на конях - все це надовго запам'ятається кожному, хто обере для відпочинку зимові Карпати.

Ярослав Ядловський, УКРІНФОРМ
27 грудня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

17:51
В Ужгороді обрали нову локацію для поховань військових
17:34
/ 4
Закарпаття. "Краматорські" сутінки
12:36
Екомандрівка до витоку Чорної Тиси: діти відкривали природу Карпат разом з екоклубом Фото новина
10:31
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Віталієм Лакатошем Фото новина
10:19
/ 1
На Донеччині поліг Михайло Вінтоняк з Косівської Поляни на Рахівщині Фото новина
23:18
/ 1
На війні з Росією поліг Василь Клюс з Великих Ком'ят Виноградівської громади Фото новина
07:57
У понеділок в Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Василем Шкобою Фото новина
14:18
Відкрито реєстрацію на серпневі зміни дитячого табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
11:03
/ 1
У Сокирниці на Хустщині попрощалися з полеглим захисником Володимиром Стецем Фото новина
09:31
Завершилася третя зміна табору "Зелені скарби Карпат": пригоди, відкриття і справжнє літнє щастя Фото новина
20:35
Після модернізації колії з кінця липня відновлюють курсування поїздів до Ужгорода
19:20
/ 1
Підтверджено загибель захисника з Берегова Валерія Ковальова Фото новина
18:59
У серпні на кілька днів буде зупинено курсування потягів між Мукачевом і Кошицями
19:53
/ 1
На Закарпатті дозволили полювання у мисливський сезон 2025-2026 років
19:49
Екоклуб у Ясінях запрошує у мандрівку до витоку Чорної Тиси
19:29
На Закарпатті через суд повернули державі понад 2,6 га землі у нацпарку "Синевир"
14:44
/ 1
У Мукачеві попрощаються з захисником Василем Богданом Фото новина
22:44
/ 2
На Рахівщині попрощаються з захисником Андрієм Легким
19:44
У таборі "Зелені скарби Карпат" стартувала третя зміна: перший день присвятили стихії води Фото новина
17:00
/ 1
Четверо закарпатців збиралися перепливати Тису, щоб потрапити в Угорщину
11:37
/ 3
На Закарпатській митниці викрили спроби незаконного ввезення товарів на сотні тисяч гривень Фото новина
16:44
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь полеглого у війні Віктора Набожного Фото новина
23:27
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Набожним Фото новина
23:05
Виготовлено паспорт "Чорного озера" в Ужгороді
22:31
/ 3
В Ужгороді у дворі чоловіка, що незаконно проник на сусідську територію, виявили рослини конопель Фото новина
» Всі новини