В Рахівському районі він відвідав відбудовані після паводку об’єкти лісової інфраструктури та провів нараду з керівниками державних лісових господарств краю.
Розпочинаючи нараду, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга ознайомив присутніх зі станом справ в лісовій галузі області та показниками її роботи за 11 місяців цього року. Так лісистість області становить 52% при оптимальному показнику 55%. Загальна площа лісів – 695,7 тис. га, з них у віданні Держкомлісгоспу перебуває 484,4 тис. га, решта належить іншим структурам та організаціям. Загальний запас деревини в краї – 207,5 млн. куб. м. Щорічні обсяги лісозаготівель становлять понад 840 тис. куб. м. ліквідної деревини від всіх видів вирубок, в тому числі рубок головного користування – 510 тис. куб. м. В порівняні з відповідним періодом минулого року відбувся ріст випуску та реалізації промислової продукції на 10%, і становить 141 млн. грн.
Начальник обласного управління повідомив, що в 179 розсадниках вирощується понад 9 млн. штук посадкового матеріалу, заготовлюється 12,3 тон насіння деревних та чагарникових порід. Також кожного року догляд за молодняком ведеться на площі 3,6 тис. га., проводяться біологічні заходи боротьби зі шкідниками лісу.
Проводяться роботи по ліквідації наслідків паводку. Загалом вже відбудовано 49 з 63 зруйнованих мостів, 61 км з 70 км доріг, 3,1 км з 6,6 км підпірних стінок. Також управління лісового та мисливського господарства за кошти державного бюджету будує нові лісові дороги.
Голова Держкомлісгоспу зазначив, що лісова галузь не уникне впливу економічної кризи, тому слід вже зараз мобілізувати всі ресурси для пом’якшення її впливу. З цією метою передбачається звести до мінімуму непродуктивні витрати при лісозаготівлі, підвищити ґатунок заготовленої деревини, посилити контроль за реалізацією деревини зі складів. Він також зазначив, що слід налагодити обробку деревини, щоб мінімізувати відпуск «кругляка» і збільшити об’єми побічного лісокористування: налагодити вирощування декоративного, садового та крупномірного посадкового матеріалу, організувати заготівлю дикорослих плодів, ягід, грибів, розвивати туристично-рекреаційну інфраструктуру. Основне завдання на найближчий час – зберегти кваліфіковані кадри, мінімізувати вплив кризи на рівень соціального захисту людей, що працюють в лісі.