Як виявилося, корінь проблеми — неплатежі з боку населення за послуги водопостачання і водовідведення.
Керівник Водоканалу Юрій Омелья-ненко пояснює: станом на 11 грудня ужгородці завинили КП 1 млн. 300 тис. грн., держбюджет — 140 тис. грн., а обласний — 33 тисячі, себто в сумі набагато більше, ніж підприємство електрикам. З останніми Водоканал розраховується в середньому на 86%, але ж обсяги споживання струму дуже великі, до того ж тарифи щомісячно зростають, тому й набігла кругленька сума.
Безперечно, КП бореться із боржниками, як може: і каналізацію блокує, де є технічна можливість, і позови до суду готує, але це не дає швидкого притоку коштів. Наразі з ВАТ “Закарпаттяобленерго” вирішені шляхи погашення заборгованості (зважаючи на те, що припинення електропостачання потягне за собою, відсутність не лише води, а й тепла) і минулого тижня об’єкти Водоканалу не відключали. Проте Юрій Віталійович попереджає ужгородців: їхні “грішки” ніхто не спише, а якщо кошти від населення не надходитимуть, КП, у свою чергу, не зможе стовідсотково розраховуватися з електриками, і рано чи пізно терпець у них увірветься. У цьому нас переконують і численні приклади в житлово-комунальному господарстві України, зокрема й у Києві.
Є проблеми в Ужгородського водоканалу й на іншому “фронті”. Бо, як писала обласна преса, підприємство нічого не робить для виправлення недоліків, виявлених перевіркою “надзвичайників” ще навесні. З цього приводу Юрій Омельяненко каже: давно направив листа в МНС, у якому довів, що з 31 пункту, зазначеного у приписі, справді не виконаними були тільки 8, інші перевіряючі, на його думку, вписали, навіть не побувавши на об’єктах. Відтак Київська державна інспекція з цивільного захисту і техногенної безпеки продовжила дію припису від 9.05.20008 р. №460 до 25 грудня. Одна з його вимог, наприклад, стосувалася наявності не простих засобів індивідуального захисту (себто протигазів), а з переговорними пристроями. 24 таких було придбано, на що витрачено 5,5 тис. грн. Щодо необхідної системи раннього виявлення загрози виникнення надзвичайної ситуації та оповіщення людей для складу хлору, то вже укладена угода з фірмою, яка займається такими питаннями, але там передбачено досить складний процес отримання технічних умов через МНС у Києві, і саме тому справа затягується.
Зараз керівництво Ужгородського водоканалу готує листа в обласне ГУ МНС, де викладе, що вже зроблено із зазначеного припису, а що у зв’язку з об’єктивними обставинами виконуватиметься поетапно.