Анонс конференції розміщено на сайті Фонду стратегічної культури.
Захід проводять Центр україністики ПФУ спільно з аналітичним центром "Фонд стратегічної культури" (м. Москва) за підтримки історичного факультету ПФУ та Громадської організації "Русь" (Республіка Молдова, Кишинів). Серед учасників - провідні вчені, експерти, політики та громадські діячі Росії, України, Молдови, Чехії та інших країн.
Під час роботи конференції планується розгляд та обговорення таких питань:
Карпатська Україна як культурно-історичний феномен слов'янського світу (поняття "русин" і "російські Карпат": термінологічний апарат і історія наукового вивчення питання; проблема лінгвістичної ідентифікації русинських діалектів).
Православ'я в долях Підкарпатської, Галицької і Буковинської Русі (духовна місія слов'янських просвітителів св. Кирила і Мефодія і русини Карпат; церковнослов'янська мова як основа формування літературних мов і діалектів русинів; повернення до Православ'я жителів Підкарпатської Русі в XIX-XX століттях; 1020-ліття Хрещення Русі і сучасна конфесійно-церковна ситуація в Закарпатті).
Російське (русинське) питання в історії України та слов'янства (кінець XIX - початок ХХ ст.): Ретроспектива та перспектива ("будителі" русинського народу і боротьба з українізацією; геноцид русинів Підкарпатської, Галицької і Буковинської Русі періоду Першої світової (Великої) війни; табори смерті як засіб боротьби з духовним та етнокультурним відродженням русинства; русинське питання напередодні та під час Другої світової війни; боротьба з фашистською окупацією і українським націоналістичним рухом; стан русинської проблеми в радянський період, форми і методи українізації русинів Закарпаття та Прикарпаття; культурний етноцид русинства в сучасний період).
Самоідентичність і правовий статус русинської етнокультурної спільності: світовий досвід (проблема етнічної та культурно-історичної самоідентифікації сучасних русинів; невирішеність правового та етнокультурного статусу русинства в сучасній Україні; державна політика українських властей щодо русинського питання; боротьба русинів за визнання русинів окремим народом; рух за автономію Підкарпатської Русі в 1990-ті - 2000-ті рр.; Досвід і форми вирішення русинського питання в країнах Східної і Центральної Європи).
За підсумками роботи конференції буде видано збірник наукових праць. Надіслані статті та тези виступів будуть розміщені на сайтах організаторів конференції, а також видані окремим збірником.
Андрей 2008-11-28 / 11:13:00
Геноцид русинов в отдельно взятом сарае.
http://maidanua.org/static/news/2007/1227811646.html
Танцы вокруг одного психа.
:) 2008-11-27 / 22:18:00
Повний маразм! Наукою тут і не пахне. "Боротьба з українізацією русинів Галичини і Буковини!" І це називається науково конференція! Одне слово, кацапи!