У зустрічі також взяли участь т. в. о. заступника голови облдержадміністрації Омелян Мателешка, ректор ЗакДУ, голова ради ректорів вищих навчальних закладів Закарпаття Федір Ващук, директор Ужгородського комерційного технікуму Петро Гаврилко, депутат облради Олександр Сухан, директор Центру “Вибір” Василина Марко та інші.
Передусім Олег Гаваші привітав студентів зі святом. „Такі зустрічі вже стали традиційними . Цьогоріч ми зустрічалися не лише зі студентами, а і майбутніми студентами – кращими випускниками шкіл Закарпаття. Це була цікава зустріч, чимало свіжих думок було почуто, багато з цього уже реалізовується. Тому сьогодні хочемо послухати вас, – відзначив керівник краю. – Тут також присутні молоді люди з обмеженими фізичними можливостями. Ми готові вас вислухати, вирішити проблеми і втілити в життя ваші пропозиції”.
Звертаючись до студентів, Олег Гаваші відзначив, що вища освіта потребує реформування. Адже є чимало спірних питань, зокрема щодо укрупнення вищих навчальних закладів, наявність пільг при вступі тощо. „У мене як голови облдержадміністрації, керівників районів є побоювання, що з відміною цільових направлень, які раніше були для випускників шкіл із гірських районів, складеться ситуація, що в населених пунктах гірських районів не буде кому працювати. А фахівці там вкрай потрібні, – зауважив голова облдержадміністрації. – Досить довго непрестижною вважалася професія інженера, а нині відчувається нестача таких спеціалістів на підприємствах світового рівня, що представлені на Закарпатті, – ЗАТ „Єврокар”, ТОВ „Ядзакі”, „Джейбіл”. Вже сьогодні вони відчувають гостру нестачу кваліфікованих працівників”.
Потрохи студенти включилися у діалог, і за півгодини зустріч переросла у жваву дискусію: студенти розповідали про свої проблеми і ставили питання, влада і керівники вузів відповідали на них. Найболючішими проблемами для молодих людей, судячи з усього, є корупція у вузах, а також умови навчання. Досі у багатьох вузах, зокрема УжНУ, Ужгородських коледжі мистецтв та музучилищі, нема тепла в аудиторіях, гуртожитках. Порушувалися і питання перенаселення гуртожитків, будівництва бібліотеки Ужгородського національного університету тощо.
Відповідаючи на питання про початок опалювального сезону в обласному центрі, керівник краю наголосив, що є один вихід – перехід на автономне опалення. „ Я розберуся у цьому питанні, що треба зробити, аби були свої котельні. Об’єднання Мукачівського технологічного та педагогічного інститутів дозволяє наступного року в галузі освіти вивільнити в обласному бюджеті близько 15 млн. грн.”, – пояснив Олег Гаваші.
Щодо кількості місць у гуртожитках, на думку голови облдержадміністрації, після передачі на баланс області профтехучилищ слід провести повну інвентаризацію майна, яке є в області. Відтак можна буде проаналізувати, наскільки заповнені гуртожитки, провести в них ремонт. Отож є можливість вирішити питання оперативно.
Щодо будівництва бібліотеки УжНУ, Олег Гаваші пояснив, що наразі затримка за виготовленням проектно-кошторисної документації. Зроблено перший крок, виготовлені робочі креслення, завершується виготовлення проектно-кошторисної документації, вона вже профінансована, на об’єкті перші роботи уже розпочато. "За попередніми розрахунками на будівництво необхідно близько 11 млн. грн. Мільйон вже освоєно – це спонсорські кошти. Сподіваємося, що коли буде готова проектно-кошторисна документація, то буде фінансування із держбюджету. Коли ні, шукатимемо шляхи, аби виділити кошти і якомога швидше завершити будівництво”. За словами голови облдержадміністрації у 2010 році бібліотека має бути здана в експлуатацію.
Зайшла мова і про питання працевлаштування випускників вузів, пільговий проїзд студентів у транспорті тощо. Бурхливо зустріли молоді люди репліку однієї із студенток про перспективи студентського центру дозвілля "Ювентус". Як відомо, міська влада Ужгорода намагається забрати цю будівлю. Олег Гаваші підкреслив, що обласна влада категорично проти такого рішення. "Хто не фінансує організацію культурного дозвілля молоді, той у подальшому фінансує правоохоронні органі і виправні заклади", – зазначив керівник області. І з цим важко не погодитись.
За результатами зустрічі голова облдержадміністрації дав доручення створити спільну комісію за участю управлінь освіти і науки, культури та ін., а також керівників і студентів вузів всіх рівнів акредитації. До 1 грудня вони повинні вивчити порушені проблемні питання, а також загалом ситуацію у вищій освіті, і внести конкретні пропозиції. А вже у понеділок голова ОДА відвідає коледж мистецтв і музучилище, аби особисто ознайомитися із ситуацією там.
Після двогодинного спілкування присутні дійшли висновку, що зустрічатися необхідно частіше. Крім того, Олег Гаваші наголосив, що двері його кабінету завжди відкриті.
Відтак голова облдержадміністрації приступив до почесної місії – вручив активістам студентського руху грамоти та цінні подарунки. Студенти і волонтери з обмеженими фізичними можливостями також отримали грошову премію.