Водночас за участю Міністра регіонального розвитку та будівництва України Василя Куйбіди передбачається проведення громадських слухань проекту Закону України “Про розвиток гірських територій України”.
Під час громадських слухань про економічні засади формування та реалізації державної політики розвитку гірських територій України розповість заступник міністра економіки України Сергій Романюк; з європейськими підходами до формування законодавства у галузі розвитку гірських територій – на прикладі польського права –поділиться представник Міністерства регіонального розвитку Республіки Польща.
Зокрема, основні положення проекту Закону України “Про розвиток гірських територій в Україні” передбачають надання державних субсидій , цільових трансфертів, прямих державних інвестицій; спрямування від 50 до 100 відсотків податку з прибутку суб’єктів господарювання гірських районів на реінвестування заході і проектів з охорони навколишнього середовища та соціального спрямування, створення Фонду розвитку гірських територій тощо.
Прийняті рекомендації до основних положень проекту цього Закону буде направлено до керівників центральних органів влади.
Декларація намірів щодо проголошення 2009 року Роком Карпат також передбачає звернення до Президента України, Верховної Ради, Уряду, органів місцевого самоврядування, наукової спільноти, громадських організацій України, представників бізнесу та всіх зацікавлених сторін із закликом долучитися до ініціатив.
У межах Року Карпат у кожній із чотирьох областей – Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій – проводитимуться заходи, спрямовані на популяризацію регіонів, збереження унікальної природної та історико-культурної спадщини та використання потенціалу повною мірою.
Координацію заходів доручено здійснювати Національному Представництву в Карпатському Євро регіоні.
Голови згаданих обласних рад звернуться до Європейської Комісії з ініціативою розробки та реалізації Окремої операційної програми ЄС, спрямованої на сталий розвиток Регіону Карпат (Україна, Польща, Словаччина, Угорщина та Румунія).
“Декларація намірів”, яку буде надіслано Президентові України, ВРУ, Кабміну, Європейській Комісії, Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи та Національним Представництвам держав-членів Карпатського Єврорегіону передбачає підтримку пропозиції української делегації в Конгресі (місцевих і регіональних влад Ради Європи-ЗІК.) про обговорення та прийняття окремої Резолюції і рекомендацій щодо екологічної ситуації в Карпатському регіоні, її соціальних наслідків та шляхів поліпшення.
Довідка:
2002 рік Генеральною Асамблею ООН був проголошений Міжнародним роком гір.