Насправді, видати газетні публікації, розкидані в часі й різних виданнях, - це справжнє творення добра для не тільки теперішніх, але й майбутніх дослідників нашої історії.
Автор поділив свою книгу на 6 розділів, а відкривається вона інтерв'ю з народним депутатом України Василем Петьовкою.
Перший розділ книги починається розповіддю про радника чотирьох чехословацьких президентів, нашого земляка Івана Парканія, продовжується нарисом про родину доктора-фармацевта Яноша Ференці, згадкою про чеського письменника Івана Ольбрахта - Марком Черленяком, про графа Шенборна - його водієм Джонієм, 95-річною Юлією Галай та іншими односельчанами, які знали сім'ю графа.
Родовід Ревицьких, заснований в Словаччині 1272 року, мав свій родинний герб. Сучасний нащадок Юрій Юрійович Ревицький, який живе в Угорщині, зібрав понад тисячу заміток у пресі: про вчених, політиків і культурних діячів світу, готує видати книгу під назвою «Дрібниці про видатних людей». В цьоцу ж розділі є спогади Абрама Шнайдера, політв'язня сталінських таборів Георгіну Мейсарош, про рід Бачо, братів Алмашіїв, «афганців» Василя Машкару, Івана Гуральника та багатьох інших.
Розділ «Митці і їх доробок» відкривається нарисами про письменників Івана Чопея, Василя Пагирю, маестро Володимира Волонтира, живописців Олега Гарагонича, Юрія Сяркевича, Василя Станковича, Йосипа Роглева, Василя Цибере, подружжя Бровдіїв - Івана і Ларису. Спортивну честь міста прославили Тиберій Попович, Йосип Беца, Геннадій Буткевич, Вільям Галай.
Сіячі духовності - церковні діячі, про яких автор подав окремі нариси, це - архієпископ Євфимій, делегат першого з'їзду Народних комітетів в Мукачеві о. Микола Логойда, ігуменя монастиря Єпистимія, сестра Августина, секретар єпархії Василь Ярема. Є тут і історія Мукачівського монастиря, монастиря на вулиці Ватутіна, про собор Святого Мартина й інтерв'ю з єпископом Анталом Майнеком та єпископом Агапітом і реформатським пастором Людвигом Гулачі.
Розділ «Працею славиться людина» відкривається розповіддю про «працьовиту бджолинку» Марію Мерцин, сім'я якої присвятила себе любові до праці на пасіці. Нариси про винороба Івана Молнара, товарознавця Михайла Поповича, колишнього голову Мукачівського райвиконкому Золтана Шуфрича та міського голову Йосипа Кулла, полковника міліції, а нині голову Мукачівської районної ради Івана Михайла. На вулиці Ілоні Зріні Ірина Лучківська створила справжній субтропічний рай.
Автор не забув взяти інтерв'ю з колишніми відомими в місті і районі людьми - Юлієм Поневачем, Василем Би-раком, Іваном Яворським, Іваном Козарем, Юлією Кіларі, Василем Васютою, Тетяною Качур, циганським бароном Олександром Балогом.
Василь Гарагонич не тільки прекрасний журналіст, але й педагог. Школа його стихія, якій він віддав в своїй книзі окремий розділ. Тут ідеться про початок його педагогічної діяльності в селі Абранка на Воловеччині, в інших школах Мукачівщини. Він 27 років віддав праці Мукачівському кооперативному фінансово-комерційному технікуму, розповідає про окремих студентів, які залишили помітний слід в торгівлі.
Тепле слово автора про директора Кузьминської загальноосвітньої школи Михайла Дурана. Василь Заяць прославив Медведівці на весь світ. Тут й інтерв'ю з колишнім головою райдержадміністрації Віктором Дядченком, педагогом Іваном Меденцієм, автором музичного посібника Іваном Піровом, вчителькою Ганною Данканич. Студент Мирослав Цимболинець написав реферат на тему «Андрій Васильович Карабелеш - мій земляк». Тут подано й зустрічі з студентами на різних ювілейних датах. В кінці книжки подано фотографії родинного архіву та біографію автора книги.
В невеликій статті не можна сказати всього, що хочеться, обширно її потрібно прочитати, щоб ознайомитись із життям поважних людей міста і району, яких варто згадувати, пам'ятати і шанувати, а їх досвід - переймати, примножувати.