Громадяни України, що працюють за кордоном, можуть поповнити ряди безробітних, і в результаті частина трудових мігрантів, імовірно, буде змушена вертатись додому. Як відомо, українці працюють за кордоном здебільшого у сфері послуг, на сезонних роботах у сільському господарстві, а також на будівництві.
Найкритичніша ситуація складається саме у сфері будівництва, де, за приблизними підрахунками, задіяно близько 50% загального числа дорослого населення, котре виїхало з наших західних областей на заробітки за кордон. Фінансова криза вже позначилася на діяльності забудовників, які скорочують персонал нижчої ланки. Саме ці безробітні першими повертатимуться на батьківщину, причому це будуть найменше соціально захищені люди, які працювали в інших українських регіонах або в країнах СНД.
Масове повернення трудових мігрантів, які втратили роботу за кордоном, становить певні соціальні та економічні ризики. Україна не чекає гастарбайтерів і не може їх захистити. Перша проблема, з якою вони зіткнуться після повернення на батьківщину, - це відсутність вільних робочих місць.
Загострення негативних соціальних настроїв безпосередгіьо залежить від тривалості кризи: чи,доста'тньо на цей період у людей накопичених коштів, щоб елементарно прогодувати сім'ї.