Побажання стосується доцільності збільшення годин викладання предметів двома мовами в угорськомовних школах Закарпаття. Про це І.Секереш повідомив 6 листопада в Ужгороді під час зустрічі з пресою.
"Ми хотіли би звернути увагу уряду України, що ми маємо спільні цілі. Ми погоджуємося, що, якщо людина схоче вступати до українського вузу, вона має добре володіти державною мовою. Але водночас ми хотіли би зберегти й угорську культуру", - відповів гість пресі на уточнююче запитання, чи є перешкодою розвиткові угорської культури запровадження з цього навчального року більшої кількості годин викладання предметів українською мовою в угорськомовних школах.
Угорська військова делегація на чолі з міністром оборони Імре Секерешем прибула до України на запрошення української сторони. 7 листопада очільники оборонних відомств держав Імре Секереш та Юрій Єхануров відкриють у місті Брянка на Луганщині пам’ятник військовополоненим та інтернованим громадянам Угорщини, які загинули в таборах НКВС у 1944-1950 роках.
Довiдка
Міністерство освіти і науки України видало наказ "Про затвердження галузевої програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин на 2008-2011 роки". Програма, зокрема, передбачає збільшення годин викладання української мови та літератури в цих школах для того, аби учні інших національностей мали рівні можливості при проходженні зовнішнього тестування.
Депутати Закарпатської обласної ради 25 липня на сесії ухвалили звернення до прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко та Міністерства освіти і науки щодо необхідності доопрацювати Програму. Рада просить скасувати відповідний наказ міністра освіти, оскільки це "може знищити мережу навчальних закладів національних меншин".
Раніше школи Закарпаття з угорською мовою навчання заявили, що не готові виконати згаданий наказ Міністерства освіти й науки. Представники угорської меншини пояснили, що наразі у цих школах немає навчально-методичного забезпечення для виконання цієї вимоги міністерства, а також бракує кадрів. До 1 вересня 2008 року в школах з угорською мовою навчання українською викладали 2 предмети: українську мову й літературу.
Претензії до Міносвіти стосовно згаданого наказу висловили лише представники угорської меншини. Водночас в області діють і школи з румунською мовою навчання, є також зі словацькою та російською. Загалом їх близько 100.