Власну безпеку саме цій службі довірили левова частка кредитно-фінансових установ Закарпаття, обласна державна адміністрація та інші органи державної влади Срібного Краю, закарпатські музеї та інші підприємства усіх форм власності, установи й організації. Слід відмітити, що силами Державної служби охорони краю охороняється магістральний нафтопровід міжнародного значення "Дружба".
Свою історію Державна служба охорони розпочала ще у 1952 р., коли ЦК Компартії України та Радою Міністрів УРСР було прийнято постанову “Про створення служби позавідомчої охорони при міськрайвідділах внутрішніх справ”. На цю службу покладалися обов’язки охороняти всі об’єкти народного господарства і їй було підпорядковано всю сторожову охорону.
У 1953 р. було затверджено “Положення про позавідомчу охорону”. До складу останньої ввійшли й формування воєнізованої охорони за винятком спецоб’єктів Міністерства оборони та залізниці.
У 1966 р. з’явилися пункти централізованої охорони (ПЦО), а з 1967 р. сторожову охорону на окремих об’єктах заміняла міліцейська.
У 1975 р. були створені відділи та відділення позавідомчої охорони при всіх міськрайвідділах внутрішніх справ. До складу цих підрозділів входили міліцейська, сторожова та воєнізована охорони. А 10 серпня 1993 р. Постановою Кабінету Міністрів України № 615 затверджено “Положення про Державну службу охорони при Міністерстві внутрішніх справ.
На керівних посадах в Закарпатській області впродовж цих років перебували підполковник міліції Ілля Палагута, підполковник міліції Василь Чикало, підполковник міліції Микола Дацюк, полковник міліції Іван Маркуш, підполковник міліції Михайло Булеца, підполковник міліції Василь Ребрей, полковник міліції Михайло Куцкір, полковник міліції Веніамін Дорошук, полковник міліції Костянтин Бігарь та полковник міліції Іван Швед.
Сьогодні Державною службою охорони Закарпаття керує полковник міліції Олександр Конюшок, який очолює відділ, а згодом – Управління ДСО при УМВСУ регіону, з 2001 року. На відміну від днів минулих, нині закарпатський підрозділ ДСО – це великий і цілісний організм, що нараховує 613 працівників, із яких частина носить міліцейські погони, а інші співробітники трудяться на посадах вільнонайманого складу.
Наразі пункти централізованого спостереження підрозділів ДСО охороняють понад 2500 об'єктів та 700 приміщень з особистим майном громадян. Воднораз, протягом цього року працівниками служби прийнято під охорону 342 об'єкти та 147 квартир та будинків. Всього закарпатський підрозділ ДСО охороняє понад три тисячі об'єктів різних форм власності, з них фізичною охороною – близько ста об'єктів. Разом з тим здійснюється супроводження вантажів, касирів та інкасація грошових коштів.
У Держслужбі охорони працівники трудяться на совість, адже лише за 9 місяців поточного року план доходів та видатків підрозділами ДСО краю перевиконаний на 505,1 тис. грн. або на 103,1%. Нарахований валовий прибуток, який є найважливішим показником діяльності служби склав 16769,8 тис. грн.
Окрім того Управління Державної служби охорони Закарпаття є справним платником податків і до професійного свята тут підготувалися ґрунтовно: до державного бюджету та соціальних фондів сплачено податків на суму 6543,3 тис. грн.
Тож цього святкового дня щиро бажаємо усім колегам найперше: з радістю йти на роботу і з радістю повертатися з роботи. Щоб десятою дорогою їх оминали всілякі негаразди. А ще карпатського здоров'я, безмежного щастя, натхнення, непересічних здобутків у нелегкій, але почесній службі; та Господньої благодаті!