"Ми, як крайній крок, відсічемо всі котельні від будинків, передамо їх на баланс управління освіти", - сказав чиновник. З його слів, таке рішення буде розглянуто в кінці жовтня, інформує кореспондент ZAXID.NET в Ужгороді.
Крім того, управління освіти розглядає варіант, як перевести навчальний процес у заклади, що опалюються. Він також запевнив, що всі стаціонарні медичні заклади будуть в теплі.
В.Бобков також зазначив, що "з отриманням лімітів газу патова ситуація". На сьогодні угод про постачання газу місто не має. ДК "Газ України" вимагає 100% оплати, а її місто забезпечити не може, або банківських гарантій про оплату. Банки не видають зараз кредитів, сказав чиновник.
Тому в міськвиконкомі поновили видачу дозволів на встановлення автономного опалення. Тільки учора з відповідними заявами звернулися до півтисячі осіб.
Щоправда, масове встановлення автономного опалення спричинить велике навантаження на газові мережі, сказав чиновник. З його слів, зараз вигідніше встановлювати електрообігрівачі. З розрахунку на трикімнатну квартиру вони обходяться у близько 8 тисяч гривень, тоді як газові - біля 11 тисяч.
"Ми зараз готуємо спільно з ВАТ "Закарпатгаз" звернення до НКРЕ про те, щоб дозволили "Закарпатгазу" частину коштів використовувати на зміцнення газових мереж", - зазначив В. Бобков.
"Якщо тепло в Ужгороді навіть з’явиться , мешканці, які боргують, його можуть і не отримати", - додав заступник мера.
Він також висловив здивування, чому торік майже 2 000 малозабезпечених громадян не звернулися за субсидіями. "Як це можна коментувати лінь? Якійсь бабці легше виступити для телебачення і поскаржитися, що вона, мовляв, пенсіонерка, і платити так дорого за тепло не може. А субсидії оформити вона може? - сказав В.Бобков, - Дехто каже, що не буде ходити за 240 грн кабінетами. А я, якби виникла така необхідність, ходив би".