— Пані Зігрун, які ваші враження від України і від Ужгорода зокрема?
— Насамперед скажу, що мене надто вразила багатогранність України. Це велика європейська держава, де кожен із регіонів має свою характерну особливість. Хоча всі частини країни об'єднує одна спільна риса — гостинність. Де б я не бувала, всюди зустрічала відвертих, щирих людей. Від Ужгорода в мене «дощове» враження (посміхається), бо сьогодні йде дощ. Але навіть така погода не завадила побачити тут гарних людей. Сподіваюся, що матиму змогу побувати в Ужгороді ще раз.
— Чи чекають сьогодні Україну в об'єднаній Європі? Що, на ваш погляд, потрібно змінити насамперед у нашій державі, щоб наблизитися до Євросоюзу?
— Географічно Україна - частина Європи. Але щоб вона стала членом Євросоюзу, потрібен час. І, звичайно, це не відбудеться у наступні кілька місяців. А ось що саме потрібно зробити вашій країні, щоб увійти до Європейської Унії, обумов-лено у спеціальних документах. Єстандарти для тих держав, які бажають стати членами Європейського Союзу. На мою думку, у багатьох сферах в Україні вже розпочата плідна робота для того, щоб наблизитися до євростандартів. Але ще є багато сфер діяльності, в яких можна було б досягти більшого. Україна повинна на практиці довести, що готова увійти до ЄС.
— Як ви оцінюєте теперішню політичну ситуацію в Україні?
— Бажано було б, звісно, щоб в Україні були більш стабільні політичні відносини. В мене склалося враження, що мешканці всіх регіонів держави очікують стабілізації. Тут важливе об'єднання суспільства заради політичної врівноваженості.
— Hа Закарпатті компактно проживає німецька нацменшини. Чи не плануєте, пані Зігрун, відвідати цих людей?
— На наступні кілька тижнів цього у моїх планах немає, звісно. Але я б охоче приїхала на Закарпаття ще раз, щоб зустрітися з ними, поспілкуватися. Маю надію, що невдовзі знайду для цього час.
— Що об'єднує деі наші держави - Україну і Німеччину?
— Я брала участь у фестивалі телерадіопрограм національних меншин і зрозуміла: ті німецькі поселення, які є на Закарпатті, могли б стати з'єднувальним ланцюжком між Україною і Німеччиною. Вони могли б створити передумови для подальшої співпраці. Безперечно, обидві наші держави об'єднує передусім історія та культурні зв'язки.
До речі, у вересні—жовтні в Україні проходитимуть тижні німецької культури. В цей час буде представлено понад сотню різних заходів, які висвітлюватимуть багатогранність німецької культури: театральне мистецтво, сучасну кінематографію, музику...