— У самому місті поховання здійснюють лише у родинних склепах, — каже Ольга Кубітович, 58 років, із міської ритуальної служби ”Будинок трауру”. Поки що з шахрайськими продажами не стикалися.
Директор рівненського спецкомбінату ”Ритуальні послуги” Анатолій Вовк говорить, що про перепродаж землі на міських цвинтарях не чув.
— За оптимістичними підрахунками, землі для поховань у місті вистачить ще на два роки, — каже. — Рівнян ховаємо переважно на кладовищі ”Молодіжне”. Є ще маленькі цвинтарі, наприклад у мікрорайоні Новий Двір, але там дозволені поховання лише місцевих та їхніх родичів.
В Ужгороді померлих ховають на Барвінківському кладовищі, на ”Кальварії” хоронять знаменитих людей.
— Через рік-два Барвінківське кладовище буде переповнене, — розповідає заступник директора комбінату комунальних підприємств Людмила Стрижавець. — Нового місця під цвинтар поки що не виділено.
Тернополян хоронять на Микулинецькому кладовищі.
— Буває, на день двох людей хоронимо, а часом і до десяти, — розповідає Олеся Пашкевич, 57 років,із міського державно-комунального похоронного бюро. — Бачила по телевізору, що у Києві вже є аферисти, які пропонують місця для поховань. Але про такі випадки у нас не чула.
У Львові проводять поховання на Голосіївському кладовищі неподалік селища Брюховичі. Площа цвинтаря — 80 га.
— Території цього кладовища вистачить ще на сім років, — каже директор ”Виробничо-реставраційного комбінату ритуальних послуг” Василь Глова, 33 роки.— На Сихівському та інших міських цвинтарях здебільшого ховаємо родичів похованих. Домовлялися про територію поблизу села Надичі Жовківщини, але земля під кладовище виявилася вище рівня поселення людей.
На Личаківському та Янівському цвинтарях людей хоронять із дозволу мера.