Учасники зустрічі мали змогу обговорити питання залучення громадськості до бюджетного процесу, як гаранта прозорості та ефективного використання міських коштів для поліпшення соціально-економічного рівня життя українських громад.
Під час засідання була розглянута така форма залучення громадськості, як громадські слухання, рішення яких підтримуються та захищаються Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».
«Громадські слухання потрібно проводити, щоб залучитись підтримкою людей на майбутнє та краще зрозуміти, що потрібно робити», – зазначив міський голова м. Борщів Іван Башняк.
Також експерти РМБУ провели тренінг, де розглядалися питання прозорості бюджетного процесу, середньострокового прогнозування видатків та доходів міського бюджету та планування капітальних вкладень.
Наприкінці засідання міський голова м. Хуст (Закарпатська обл.) Михайло Джанда, подякувавши за організовану зустріч, запропонував «на семінари залучати представників Кабінету Міністрів України, щоб спільно формувати нормативну базу». Також на думку пана Джанди «добре було б вивчити і залучити досвід іноземних країн», зокрема, він звернув увагу на досвід Словаччини, де «міський голова та міська рада відповідає тільки за проблеми територіальної громади».
Перші подібні зустрічі представників вищезгаданих областей відбулися за підтримки РМБУ в липні 2006 року у Львові та Одесі. Вони поклали початок співпраці та обміну досвідом серед міст-партнерів РМБУ, які в червні поточного року приєдналися до процесу ефективного управління місцевими бюджетами із застосуванням ПЦМ.
У регіональній зустрічі взяли участь міські голови, заступники міських голів, начальники фінансових управлінь, секретарі міських рад та інші посадовці з Києва та Вінницької (м. Вінниця, м. Жмеринка), Волинської (м. Ковель, м. Нововолинськ), Житомирської (м. Малин, м. Коростень), Закарпатської (м. Берегове, м. Хуст), Івано-Франківської (м. Яремче), Київської (м. Славутич, м. Березань, м. Кагарлик, м. Біла Церква) Львівської (м. Дрогобич), Рівненської (м. Острог), Тернопільської (м. Борщів), Черкаської (м. Канів, м. Черкаси), Чернівецької (м. Чернівці) областей.
Проект «Реформа місцевих бюджетів в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється RTI Int., має на меті підвищити прозорість, ефективність та підзвітність громадянам місцевих бюджетів України. У ході реалізації проекту планується покращити управління місцевими бюджетами у щонайменше 140 містах країни.
06 жовтня 2006р.
Теги: