Наталія Шаульська, голова обласної ГО «Амазонки Закарпаття» розповіла про міжнародну співпрацю організації та про можливість реабілітації закарпаток за кордоном. Так, закарпатське відділення організації (разом із київськими та львівськими колегами) вибороло право участі у навчанні фахівців-онкологів у польському місті Замость. А також 10 жінок-амазонок змогли пройти курс реабілітації у польській клініці за програмою Європейської фундації регіонального розвитку сусідства. Крім того, «Амазонки Закарпаття» зініціювали проведення в Ужгороді акції «Рожева стрічка», під час якої безкоштовно розповсюджували довідники для мешканців міста. За спонсорської підтримки їм вдалося видати «Паспорт здоров’я жінки» за програмою «Знання перемагає рак». Наталія Шаульська розповіла, що такий паспорт є необхідним для кожної жінки і сьогодні розповсюджується безкоштовно. Окрім корисної інформації, зокрема, щодо методів самообстеження, паспорт містить графік обстежень у мамолога та інших фахівців.
Ярослав Дячун, онколог Ужгородської міської лікарні повідомив, що наразі прооперовано вже понад 400 ужгородок з діагнозом раку молочної залози. На жаль, хворобу у кожної четвертої пацієнтки виявляють вже на пізніх стадіях, коли лікування надто важке, а то й безрезультатне. Тому фахівець радить кожній жінці бути не байдужою до власного здоров’я і життя та неодмінно проходити обстеження. Ярослав Дячун освоїв методику лікувального масажу та ряд інших дієвих методів лікування від закордонних колег і нині активно впроваджує їх у своїй роботі. Він також висловив вдячність організації «Амазонки Закарпаття», яка, за його словами, допомагає лікарям повертати жінок до життя після перенесеної онкохвороби.
В Україні щороку виявляють понад 16 тисяч нових випадків захворювання на рак молочної залози. Як повідомила лікар-мамолог Рімма Конар, в Ужгороді на цю хворобу щорічно захворюють 40-60 жінок. Рак молочної залози сьогодні посідає перше місце серед онкозахворювань у жінок. Лікар відзначила уважність та відповідальність ужгородок, адже у 9 випадках із 10 жінки виявляють симптоми хвороби самостійно. Рімма Конар також розповіла, що 29 вересня в Ужгороді розпочав роботу мамологічний кабінет, отримавши обладнання від міста-побратима Ужгорода — Корвалліса. Відтепер кожна жінка може пройти тут обстеження.
Під час навчання у Польщі ужгородські лікарі отримали неоціненний досвід, навчаючись за програмою, розробленою швейцарськими фахівцями та апробованою в Німеччині,--переконаний реабілітолог Сергій Козодаєв. Тижневе навчання кожного лікаря у клініці ім. Папи Іоанна Павла ІІ оцінювалося сумою понад тисячу доларів. У Польщі лікарі-онкологи ознайомилися з новітніми методиками лікування пацієнтів.
Сергій Козодаєв також наголосив на тому, що операцією лікування раку молочної залози не обмежується. Важливим є процес реабілітації жінки, особливо потрібною є підтримка сім’ї. Лікар також закликав закарпаток не запускати хворобу, вдаючись до псевдометодів її лікування.
06 жовтня 2006р.
Теги: