Молоді демократи мають свій Давос. Наразі — польський

Обравши євроінтеграційний курс, Україні необхідно зробити ще чимало перетворень і для цього доцільно використовувати досвід інших країн, які вже пройшли цей шлях. Можна скористатися здобутками Німеччини, Австрії, Франції та інших країн. Та вже історично склалося так, що менталітет українських людей дещо схожий на польський, тож раціональніше використати досвід саме цієї країни.

Адже Польща, так само, як і ми, була країною соціалістичної співдружності, та за порівняно короткий проміжок часу змогла перебудувати свою економіку і вийти на новий європейський рівень. Ще однією причиною, чому потрібно відштовхуватись від знань про євроінтеграцію Польщі, є те, що за останні роки зв'язки між нашими країнами поглиблюються. Ми разом вибороли право на проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року. Тепер ця країна щиро ділиться своїм досвідом із нами і кожну нашу перемогу розцінює як свою.
Одним із проявів українсько-польської співпраці є навчальні програми, кількість яких із року в рік зростає. Основним їх покликанням є навчити українську молодь, як насправді має функціонувати європейське демократичне суспільство. Ось і цього року молоді люди з трьох західних областей України взяли участь у програмі «Академія демократії». Цей проект співфінансується в рамках закордонної допомоги Міністерством закордонних справ Республіки Польща. Участь у ньому взяли молоді люди із Закарпатської, Рівненської та Волинської областей. Майже всі вони є студентами й навчаються в Ужгородському національному університеті, Закарпатському державному університеті, Мукачівському технологічному інституті (який зовсім нещодавно був реорганізований у Мукачівський державний університет), Львівському національному університеті імені І.Франка, Рівненському державному гуманітарному університеті, Національному університеті «Львівська політехніка», Волинському національному університеті імені Лесі Українки та інших вищих навчальних закладах.
«Академія демократії» є спільним транскордонним проектом Любліна, Луцька та Мукачева. Ініціатива реалізується Європейським домом зустрічей - Фундацією Новий став (Люблін), Центром громадських молодіжних організацій Волині «Наша справа» (Луцьк) і Центром європейської інтеграції та транскордонного співробітництва (Мукачево).
У рамках проекту молоді активісти взяли участь у трьох сесіях: Мукачеві (Україна), Любліні та Новому Сончі (Польща). За цей час вони прослухали тренінги відомих українських діячів та журналістів. Зокрема, особливо запам'яталися тренінги з Максимом Колядою, Олександром Неприцьким, Денисом Богушом та Дмитром Крикуном. На подібних заняттях вдалось одержати не тільки теоретичну інформацію, яка, безперечно, знадобиться молодим громадським лідерам, а й практичні навички з проведення політичних та соціальних кампаній, спілкування і роботи із ЗМІ.
На заключній сесії в Новому Сончі всі учасники програми «Академія демократії» взяли участь в Економічному форумі молодих лідерів. Це було почесно й приємно, адже вдалося поспілкуватися з однолітками ще з 41 країни Європи. Учасники відвідали економічний форум у Криниці Гурській, який ще називають «Польським Давосом». Тут ми почули думку відомих економістів із приводу стану економіки та перспектив інтеграції України й Грузії до ЄС та НАТО. На цьому економічному форумі можна було побачити й поспілкуватися з багатьма українськими політиками, зокрема Петром Порошенком, Миколою Катеринчуком, Володимиром Яворівським, Ксенією Ляпіною, Володимиром Полохалом та іншими. В останній день молодіжного форуму до учасників приїхав прем'єр-міністр Грузії Георгій Барамідзе, який поділився своїм баченням сучасної політичної і економічної ситуації в Європі та світі.
Хоча проект «Академія демократії» завершився, знання та навички, отримані під час тренінгів, ми зможемо використати вже в найближчому майбутньому.

Іван Гарагонич, слухач "Академії демократії", Мукачево
05 жовтня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

00:55
Снайпер "Сєня"
14:20
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Капка з Лютої на Ужгородщині, який понад місяць вважався зниклим безвісти
01:26
/ 1
На Донеччині поліг Федір Волос з Хуста
23:47
/ 11
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
22:06
/ 6
Арештовані у справі Каськіва землі Боржави втретє не змогли продати – тепер на аукціоні зі зниженням ціни
21:07
/ 1
Поліція каже, що в конфлікті на Драгобраті поляків не було, хоча на відео є
19:38
/ 3
Ужгородці збирають підписи проти зведення МАФу на площі Кирила і Мефодія
18:30
/ 9
В Ужгороді на набережній Незалежності встановлять модульний туалет
16:45
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині попрощаються з полеглим ще в квітні 2024-го Михайлом Скубеничем
15:40
На Драгобраті п'яні поляки погрожували українцю "військкоматом"
11:06
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Андрія Матейку
20:29
/ 1
На війні з росією поліг Євген Балог з Бистриці Чинадіївської громади
11:08
З лютого вартість квитків на потяг до будапешта зросте на 17-21%
15:51
/ 13
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 2
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 5
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
01:29
/ 1
Надходження загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області за 2024 рік зменшилися відносно 2023 року на 4,1%
17:31
/ 1
На війні з росією поліг Юрій Голінка з Ужгородщини
15:05
У Мукачеві в п'ятницю прощатимуться з померлим захисником Русланом Цибарем
14:32
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Русланом Капальчиком
20:39
/ 4
У День Соборності України два береги Ужа з'єднав "Живий ланцюг"
» Всі новини