Коли містом керували Степан Сембер та Віктор Погорєлов, всіляко підтримувалась ідея комплексної освіти від дитсадка до закінчення школи, яку втілили у НВК «Гранд». Це була школа повного дня, де діти повноцінно обідали і після уроків займалися у гуртках, секціях. До того ж, це була єдина школа змішаного фінансування, де використовувались і бюджетні кошти, і плата батьків, якими розпоряджалася опікунська рада. Початкова школа була на базі дитсадка по вул. Володимирській, а школу II-III ступенів облаштували на базі школи №4. Батьки вклали туди багато коштів — відремонтували класи, санвузли, закупили меблі, комп'ютерний клас. Єдине — потрібен був ще капітальний ремонт даху.
Після того, як місто очолив Сергій Ратушняк, звільнили директора «Гранду» Людмилу Бу-креєву (до слова, їй залишалося лише кілька місяців до пенсі'О, яка була автором ідеї і створила цю школу. Більш ніж очевидно, що зробили це, аби призначити директором дружину заступника міського голови Людмилу Симулик. Однак колектив її абсолютно не сприйняв і вже через півроку висловив недовіру.
Поки тривали суди з Букрєєвою, «Гранд» нормально працював, і в травні 2007 року начальник міського управління освіти пан Огар пообіцяв, що заклад ніхто не чіпатиме і можна спокійно йти на канікули. Проте вже за якийсь місяць, коли було рішення суду про те, що необхідно поновити на роботі Букреєву, аби це не робити, школу закрили. Мовляв, заклад неефективно і нераціонально споживає надто багато бюджетних коштів. Для «економії»... замість одного «Гранду» зробили два заклади, з відповідними видатками!
І міську владу не турбувало, що від цього постраждали сотні сімей і десятки вчителів. Адже батьки у серпні опинилися перед фактом, що треба десь прилаштувати дитину. До речі, одна з двох новостворених шкіл — «Ерудит», цілий рік існувала з класами по... З-8 дітей. Загалом з 5 по 11 клас вчилося 30-40 учнів., І на них були директор, два заступники і вчительський колектив. Хоча
такого практично не допускають уже і в сільських школах.
Проте батьки школярів звернулися до суду. Ужгородський міськрайонний прийняв рішення на користь міської ради, але закон про освіту вимагає, аби закриття освітянського закладу погоджувалося шляхом опитування мешканців відповідного населеного пункту чи мікрорайону. За скаргою батьків до Львівського апеляційного адміністративного суду 28 липня цього року ухвалу суду першої інстанції було скасовано і зобов'язано розглянути справу в новому складі суддів. Отже, це рішення тільки ще раз підтвердило, що Ужгородська міська рада закрила «Гранд» незаконно.
У цьому ж, 2008 році, була ще одна епопея — з басейном гімназії: батьки обурилися і також через суд домоглися, аби басейн залишився дітям, а не відійшов, за задумом міських можновладців, соратникам Ратушняка, які хотіли плавати, аби їм ніхто не заважав, і заробляти гроші. Отож звільнили і Гиндрюка, директора гімназії. Проте і його суд поновив із вимогою сплатити більше 30 тисяч гривень відшкодування.
Отож тільки двом директорам, виплативши більше 60 тисяч гривень (за що, до речі, ніхто не поніс покарання), міський бюджет дуже суттєво «зекономив»...
P.S. Як стало відомо, вже постало питання і про закриття «Ерудиту»... через знову ж неефективне використання коштів! Рішення прийнято вже після початку навчального року. Хоча набрано два повноцінні п'яті класи, батьки близько 60 тисяч коштів зібрали на ремонти і зробили його. Мабуть, при цьому міська влада не бачить неефективне використання коштів у ромській школі № 14, де теоретично 60 дітей, а за фактом на уроках один-два у кращому разі. Втім, це електорат нинішнього мера, і тому їх ніхто не чіпає.