Взагалі-то стихія позбавила житла 26 закарпатських сімей. Шість із них вирішили не будуватися, а придбати готові оселі. Усім іншим, запевнив голова ОДА, будинки зведуть до 1 листопада ц.р. За кожним таким об'єктом закріплені райони і міста, роботи йдуть повним ходом. Паралельно триває і капітальний ремонт пошкодженого житла. У 48 таких будинках із 73 вже розпочато реконструкцію, а в 25 ремонт завершено. Ми зробимо все, підкреслив Олег Гаваші, щоб усі потерпілі, в яких велика вода зруйнувала будинки, до холодів отримали нове житло.
Церемонія вручення ключів додала святковості традиційному фесту, присвяченому популярному гуцульському продукту - бринзі, яку горяни жартома називають "другою віагрою". Попервах, з огляду на те, що Рахівський район чи не найбільше потерпів від паводка, вирішили цього року "Гуцульську бринзу" не проводити. Але за наполяганням громадськості це рішення відмінили, обласна влада виділила на проведення свята 100 тисяч гривень.
Учасники свята частували гостей з інших районів та областей бринзою, палили полонинську ватру, змагалися у приготуванні овечого сиру, свою майстерність представляли вишивальниці і ткалі, народні музики й умільці. Перегукувалися трембіти, звучали народні співанки - коломийки. Завершилося свято великим концертом кращих самодіяльних колективів і виконавців Рахівського району.