Микола ВЕГЕШ, доктор історичних наук, професор,ректор УжНУ:
— Коли понад 2 роки тому в обласній раді створювалася широка коаліцію, то декларувалося, що до неї можуть увійти усі депутати, незалежно від політичної приналежності. Ми казали: хочете долучитися до розвитку Закарпаття — вступайте! Натомість наші противники, ті ж «бютівці» кричали мені у слід, що я є мало не зрадник українського народу.
Під час кампанії до позачергових парламентських виборів я наприкінці кожного свого виступу наголошував, що незалежно від того, що «Наша Україна» та БЮТ йдуть на вибори окремо, перемога буде одна на всіх і ми створимо демократичну коаліцію у Верховній Раді. І вона була створена. А тепер погляньте, що зробив БЮТ? Гадаю, що нині ця політична сила продемонструвала своє справжнє обличчя. Те, що сталося у Верховній Раді, як би хто не оцінював вівторкові події, інакше як зрадою не назвеш. І ті люди, які вірили Юлії Тимошенко, особливо на Західній Україні, мали б задуматися і дати оцінку таким її діям. Під останніми не лежить жодної ідеології чи якихось думок про добробут народу. БЮТ розпочав Президентську кампанію. Тобто в даному випадку очевидно, що цією політичною силою рухають лише меркантильні інтереси.
Михайло МАРТИН, заступник голови обласної ради:
— Подібні події я передбачив ще у своїх інтерв’ю у 2006 році. Я стверджував, що співпрацювати з БЮТом на постійній основі, мати з цією політичною силою якісь партнерські відносини просто нереально, бо ця політична сила, заради своєї мети – заволодіння владою в Україні, готова піти на будь-що, в тому числі і зраду. Фракція БЮТ і її керівництво працює у тривимірній площині: одне думає, друге говорить, а третє робить, а з такими людьми слід бути надзвичайно обережними, або ж мати неабияку інтуїцію, аби не попасти з ними халепу.
Так само, свого часу я говорив, що демократична коаліція у парламенті є ефемерним утворенням, оскільки створювалася лише задля задоволення прем’єрських амбіцій Юлії Тимошенко. А ті події, за якими вся країна слідкувала у вівторок у парламенті — це вже перший крок і відкриття кампанії за Президентське крісло.
Нині ж я можу спрогнозувати наступні кроки цієї політичної сили. Перший вони вже зробили: використовуючи депутатську трибуну, бютівці у всіх бідах і гріхах звинувачують Президента і Секретаріат. Звідси ж витікає друге: слід очікувати вказівку по партійній лінії, аби всі підконтрольні ЗМІ оголосили інформацій війну Президенту і його команді, щоб всіма можливими способами очорнити главу державу. І третій крок – внесення соціально-економічного та політичного деструктивну на регіональному рівні, аби розхитати владу на місцях. Для них подібний хаос був би ідеальним , бо, як відомо, в мутній воді легше зловити рибу.
Наостанок хотів би повернутися до історії. Коли в 1813 році Наполеон практично завоював усю Європу, вже старенький полководець Суворов сказав, що «далеко піде, удалєц, якщо його вчасно не спинити». Тому і я кажу — потрібно це все зупинити. А зробити це може лише український народ, який, гадаю, дасть усім цим подіям належну і жорстку оцінку.
Володимир ШКРІБА, голова виконкому Закарпатської обласної організації Єдиного центру:
— Переконаний, розвал коаліції був добре спланованою подією. Підтвердженням цього є, зокрема, той факт, що у вівторок БЮТ тричі відмовився від пропозиції НУ-НС про проведення засідання ради коаліції, потім синхронно проголосував з Партією регіонів, а сьогодні вони говорять, що це не є зрада. Варто усвідомити: вчора було не просте технічне голосування, учора в парламенті відбулися події, які припинили діяльність демократичної коаліції. Причина – цинічна і жорстка боротьба за владу.
Тепер можемо стверджувати, що взаємодія БЮТ і ПР де-факто й означає утворення нової більшості у Верховній Раді. Всілякі посилання на те, що між цими силами немає формальної угоди про створення коаліції, не змінюють суті справи. Про те, що у Верховній Раді де-факто утворилася нова парламентська коаліція заявив і Президент України. Вина за розвал демократичної коаліції безсумнівно лягає на БЮТ, котрий свідомо пішов на союз з Партією регіонів. Про такий варіант розвитку подій останнім часом попереджало керівництво Єдиного Центру. А вчора все стало на свої місця. На мою думку, згаданий союз політичних сил не природній і блага країні не принесе, бо в його основі лежать не українські інтереси.
Однак ситуація не безнадійна. Принаймні тепер зрозуміло, хто є хто. Брехня стає брехнею, а правда правдою. У такій ситуації кожен громадянин зможе зробити свій висновок про кожного політика та політичну силу. А це важливо для перспектив розвитку країни. Що стосується демократичної коаліції, то її може врятувати відхід від зради БЮТ. Ви зрозумієте, що це не тільки зрада "Нашої України" і коаліції, це зрада України. Сьогодні компроміс може бути один – скасувати усе ті неконституційні закони, за які вчора були проголосовані.