Підприємців непокоїть кризовий стан сфери підготовки та перепідготовки фахівців галузей вітчизняної економіки. «Ще з часів Радянського Союзу Україна славилась висококласним науковим та інтелектуальним потенціалом. Такі міста, як Київ, Дніпропетровськ, Харків, Одеса – вважалися базовими центрами розвитку наукової думки та підготовки інженерних кадрів та славилися флагманами промисловості, - нагадує президент УСПП, народний депутат України Анатолій Кінах. – Проте нині ситуація погіршилася. Знизилась якість освіти та її відповідність реальним потребам розвитку економіки. Значна частина висококваліфікованих працівників виїжджає за кордон. Україна поступово обезкровлюється втратою інтелектуальної еліти – інженерів, науковців, лікарів, програмістів».
На сьогодні ринок праці в Україні переповнено молодими спеціалістами, які не мають достатнього рівня підготовки для швидкого входження у сферу виробництва. Економіка стикається із все відчутнішим дефіцитом висококласних фахівців робітничих професій - слюсарів, наладчиків, операторів автоматизованих систем тощо. Зокрема, за словами президента регіонального відділення УСПП у Запорізькій області Петра Ваната, третина промислових і дві третини сільськогосподарських підприємств регіону працюють в умовах дефіциту кадрів.
Країна почала потребувати фахівців, які до того часу ніколи не випускалися – це в першу чергу менеджери, які володіють іноземними мовами, вільно можуть опановувати новітні технології, здатні працювати в умовах ринку, що швидко змінюється. Сьогодні нестача кадрів може стати на заваді розвитку в Україні цілих галузей, зокрема, такої перспективної, як туризм, зазначає керівник Закарпатського регіонального відділення УСПП Маргарита Мощак. «Навіть пропонуючи високу заробітну плату, готельно-ресторанному бізнесу Закарпаття важко знайти висококваліфікованих готельних менеджерів, ресторанних адміністраторів, офіціантів, кухарів», – говорить вона.
Під час засідання Правління УСПП бізнес разом з представниками влади та експертами шукатиме шляхи вирішення кадрової проблеми. Зокрема, підприємці вважають за необхідне завершити формування Концепції державної системи професійної орієнтації населення, яка б дала чіткі орієнтири щодо пріоритетів розвитку національної економіки, а також запровадити систему заходів із підготовки та перепідготовки трудових ресурсів країни.