Саме стільки часу городяни та гості цього закарпатського райцентру святкували 746 років з дня заснування древнього Виноградова. Програма була масштабною і справді ексклюзивною. Розпочали традиційним заходом: виставкою квітів, винограду і виробів народних умільців. Вперше найбільші виноградні грона демонстрували члени районної спілки виноградарів-виноробів ім. Яна Капістряна. Наймасивнішим було гроно Михайла Бабича з Шаланок, яке заважило 2,3 кг. Квіткові композиції та все, що пов'язано з Її Величністю Флорою, прикрашало стенди дошкільних та освітніх закладів, підприємців і талановитих городян. Рукотворній красі акомпанував супровід ВІА з Берегова і Драгова. Завершився той день молодіжною дискотекою на центральний площі Миру.
Пообідньої пори наступного дня на городян вже чекала виставка в костьолі францисканців «Художники Виноградівщини», на якій були представлені полотна тих, чия доля тим чи іншим чином пов»язана з нашим містом. Найстаршому з них 82 роки, наймолодшому - 27. Картини багатьох авторів ще не знайомі виноградівському глядацькому загалу. Це – полотна члена творчого об'єднання «Митці Верховини» Олександра Ківежді з Королева, заслуженого працівника культури України Степана Сігетія з Ужгорода, твори заслуженого майстра народної творчості України Міклоша Горонгозо з Шаланок, полотна члена об'єднання професійних художників Василя Поповича з Ужгорода та модерні роботи одного з основоположників товариства угорських художників ім. Імре Ревейса Ласло Коложварі з Вилка, інших членів творчого об'єднання «Митці Верховини» Олександра Шандора, Маргарити Тегзе та В'ячеслава Поповича, а також земляків, які вже відійшли від нас – члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Василя Гаснюка з Ужгородщини та Миколи Ігнатика. На відкриття виставки художники завітали зі своїми сім'ями, що надавало заходу справжньої родинної атмосфери.
Згодом настав час для найголовнішого заходу в рамках святкування Дня міста: урочистого відкриття Х Міжнародного фестивалю сучасної пісні і танцю «Кришталеві грона». Саме в 2008-му фестиваль став ювілейним, а ще йому надано новий статус – міжнародний.
Позмагатися в пісенній і танцювальній майстерності до Виноградова з'їхалися більше 300 учасників з 17 областей України та Автономної Республіки Крим, а також талановита молодь із Росії, Грузії, Вірменії, Молдови та Казахстану. Триденне творче змагання фінішувало грандіозним гала-концертом в парку Перені, де і вручались нагороди фестивалю. Гран-прі отримали 14-річна Катерина Давиденко з Донецька і танцювальний колектив «Калейдоскоп» з Вінниці.
Наступний дарунок місту - екстремальне автомотовелошоу. Ще задовго до початку заходу центральна площа наповнилась глядачами, яких привело сюди передчуття видовищного шоу і надії їхні виправдались. Байкери з Берегова, екстремали-велосипедисти з Ужгорода, каскадери на мотоциклах з Угорщини та представницькі авто від «Кіа» захопили увагу виноградівців та гостей міста на декілька годин.
Розпочали виступи любителі екстремального велоспорту з Ужгорода, які продемонстрували два види велоспоспорту – тріал та джамп. У команді «Канк», яку тренує Андрій Собчук, займаться юнаки, які підкорюють різні стилі велосипедного спорту. Коментував виступи земляків DJ Krabecki, відомий ужгородцям по роботі в клубі «Бабалу».
Сім автомашин представницького класу виставив на оглядини салон торгової марки «Кіа». Менеджер компанії «Автомоторс-сервіс» Роман Хорунжий радо повідомив, що у найбільшому салоні Виноградова, який є офіційним представником ТМ «Кіа», діють знижки до 19,5 тис. грн. на купівлю автомашин бізнес-класу «Седан».Тож багато виноградівців зацікавились цією новиною і з інтересом послухали побажання менеджера заробляти більше грошей і витрачати в їхньому салоні.
Але найбільша увага дісталась байкерам – осяяні сонцем, їхні байки виглядали по-особливому презентабельно. Ось і настала черга мотошоу. Запрошені каскадери з Угорщини Міклош Гіді та Чобо Мартон демонстрували віртуозне володіння залізним конем у 23 кінські сили.
Мотоцикли та квадроцикли стрімко міняли амплітуду руху, гасили вогонь шинами, затим каскадери їздили поперемінно на передньому чи задньому колесі, без допомоги рук і ніг - всіх трюків і не пригадаєш… Спортсмени з Ніредьгази зацікавились каскадерством тільки десять років тому і за цей час Міклош Гіді зумів зайняти п'яту позицію в світовому рейтингу.
Також і цього року мерія підготувала городянам сюрприз: під час офіційної частини святкування Дня міста у небесну височінь запустили 746 кольорових кульок з гербом Виноградова. Хтозна де він приземлиться, але і там дізнаються про ті п'ять днів, що потрясли Виноградів!