Ця соціальна послуга застосовується службою зайнятості з 2001 року: з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття виділяються кошти на відшкодування роботодавцеві витрат на заробітну плату особам, працевлаштованим за направленням державної служби зайнятості на додаткові робочі місця. Тобто служба цілий рік утримує працівника, беручи на себе щомісячні фактичні витрати на заробітну плату, але не більші від середнього рівня заробітної плати за всіма видами економічної діяльності по області у тому місяці, за який нараховано заробіток. Неодмінний пункт такої угоди: другий рік роботодавець вже сам зобов'язаний виплачувати йому заробітну плату. Впродовж цих двох років сторони не мають права без поважних причин розпрощатися один із одним.
В першу чергу ці зусилля служби спрямовані на те, щоб допомогти безробітним, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці - молоді, жінкам, які мають дітей віком до 6 років, особам передпенсійного віку та іншим. У житті трапляється немало інших ситуацій, коли людині потрібна певна підмога, щоб знову увійти в благодатне трудове русло, піднятися на професійну висоту. Практиковані нами дотації служать саме такою підтримкою.
А з другого боку, це підмога і для роботодавців. Скільки з них ремствують, що часто від новачків не доводиться сподіватися, як мовиться, повнокровно? роботи; що багатьох - в силу специфіки підприємства - доводиться до-навчати; а як часто в заявках зазначається, що потрібен працівник з багатим досвідом роботи. Досвідчені роботодавці давно вже зрозуміли, що створення так званого дотаційного робочого місця - це можливість подолати всі ці «мінуси» з найменшими фінансовими витратами.
В цілому на це економічне заохочення в області вже витрачено з названого вище Фонду більше 5,2 мільйона гривень.
Коло власників, керівників великих і малих підприємств, які зрозуміли переваги такої співпраці з нашою службою, постійно розширюється. Розширюється і коло осіб, які можуть бути працевлаштованими за допомогою дотації. Особливу увагу приділяємо в ці дні такому сьогорічному нововведенню як надання дотацій робо,-тодавцям, які забезпечать першим робочим місцем випускників професійно-технічних та вищих навчальних закладів.
Ми постійно аналізуємо ефективність використання коштів, спрямованих на дотування. Найвиразніший показник - приживлюваність наших колишніх клієнтів на робочих місцях по завершенні дворічного терміну, передбаченого угодою. Високий відсоток закріплення відзначаємо насамперед у Воловецькому, Берегівському та Ужгородському районах. Проте спостерігаємо і таку неприємну річ як плинність кадрів. На наше переконання, найсуттєвіша причина цього - низький рівень заробітної плати.
З кожним роком умови надання дотацій спрощуються. Ось і останнім часом з'явилися нововведення, які надають значно більше простору для працевлаштування безробітних інвалідів, вагітних жінок, та й термін перебування на обліку в службі зайнятості тих безробітних, які можуть працевлаштуватися на дотаційне місце, скоротився вдвічі - до З місяців. Все це покликано й надалі сприяти якомога повнішій трудовій зайнятості наших земляків.