Цьогоріч Мукачівська єпархія святкує 362-ту річницю Ужгородської унії, яка поклала початок греко-католицької церкви під Карпатами. Сорок років підпільно живив греко-католицьку єпархію Закарпаття Іоанн Семедій. Із них десятиліття нелегально очолював єпархію. Заборонена Церква у цей час і далі розвивалася в підпіллі з власною ієрархією на чолі, з таємними навчальними закладами, чисельними покликаннями — таємно висвячено 35 священиків і три єпископи. Існувала навіть власна нелегальна преса.
Тайного єпископа Іоанна Семедія цінували за те, що він у ті важкі атеїстичні часи, виходячи з того що мав і кого мав, умів знайти можливість підпільно працювати і був сміливим. Хоча дехто каже, що був він боязливим, що можна було б нелегально і те, і се зробити, а він не зробив. Нехай історики вирішують, було так чи ні.
Упродовж життя єпископа дуже різко змінювалися обставини греко-католицької церкви, і так само умови його особистого життя. Не переселяючись ніколи нікуди, він жив у п'ятьох державах.
Справою підпорядкованості Мукачівської єпархії свого часу займались дипломати Ватикану. І тут єпископ проявив ще й свій дипломатичний талант, коли йшлося про підпорядкованість вільної єпархії безпосередньо Апостольському Престолу. Із півсотні попередніх єпископів шестеро переводили Мукачівську єпархію із попереднього століття в наступне, а Іоанн Семедій - у наступне тисячоліття.
Боже провидіння колись привело його працювати в єпархіальне управління єпископа Ромжі. Владика Семедій, один із чотирьох останніх співпрацівників єпархіальної канцелярії Блаженного Теодора періоду 1943—1949 років. Протягом усього періоду брутальної ліквідації Церкви він був на Капітульній Горі, спочатку богословом, потім співпрацівником єпархіальної канцелярії, завідуючим єпархіальною бібліотекою, диригентом богословського хору і викладачем в академії. Він посвідчує безстрашність єпископа Ромжі. Отець Семедій, молодий 26-річний співпрацівник канцелярії, підписав «командировочное розпоряжение № 3559», видане безстрашному Ромжі для мартирської подорожі в село Лавки, після якого єпископа Ромжу привезли в домовині.
А через півстоліття той самий Іван Семедій у чині управляючого єпископа, за дорученням Папи Римського, очолив комісію по беатифікації свого святителя Блаженного Теодора. Такої Божої ласки не удостоювався жодний із попередніх єпископів. Папа
Римський затвердив його ор-динарієму 1991 році.
...Починаючи з XV століття, Йоанн Семедій став 51-м висвяченим єпископом Мукачівської єпархії. Тільки третина із попередників витримала на цій посаді 15 років. А Преосвященний Іоанн Семедій, ставши єпископом в літньому віці, відправив свій ювілейний, 80-й, день народження у своєму кафедральному соборі в Ужгороді.
Тепер йому — 87 років. Усе своє життя Іоанн Семедій прожив тут, в Ужгороді неначе на долоні - на очах у всіх городян. І з кожним роком труди Владики додавали йому дедалі більше сердець в народі...
За дорученням віруючих —