Постійно дошкуляла спрага. А джерела поблизу ніде не було. Проте тратити час на пошуки ніхто не хотів. Адже надворі вже майже білий день, і якщо будемо відволікатися, то в нас просто не залишиться часу на збір ягід. Видно було, як всі втомилися, проте ніхто не жалівся.
Ми пробиралися крізь зарослі ялівцю та молодої смереки, що сягали мало не до самих грудей. Потім було чи не найважче — йти по гострому камінні, в якому так вдало прижилася колюча ожина, що постійно плуталася під ногами. Нарешті, після п'яти годин важких мук, вибралися на те місце, де мали рости ягоди. Проте там, де вони мали бути, самотньо стирчали голі прутики... Нашому розчаруванню не було меж.
Отож, не з найкращим настроєм помандрували до іншого місця. На щастя, там було що збирати. Та через годину пролунали якісь голоси. З'явилися «конкуренти». А потім почав падати дощ, якого ми так сильно боялися. До того ж, туман почав густішати. Довелося чекати під мокрими клейонками, бо йти додому в таку негоду було надзвичайно небезпечно. Згодом буря почала вщухати, і ми вирушили в зворотну дорогу. Проте і це виявилося не так просто. Було надзвичайно важко спускатися з гір. Але, на щастя, обійшлося без жертв. Якщо не зважати на синці на плечах від шлейок від рюкзака та мозолі на ногах.
КОМЕНТАР
— Яка ж справжня ціна ягід сьогодні, ми поцікавилися у Василя Суботи, начальника лісового відділу НПП «Синевир»:
— Початкова ціна ягід становить 6 грн. за кілограм, з часом вона має зрости до 20 грн.
— А хто встановлює ціни?
— Ринок, приватні підприємці, які згодом переправляють ягоди за кордон. В основному — це Австрія та Італія.
— А хто надає їм дозвіл на закупівлю та перевезення за кордон?
— Райдержадміністрація. Якщо такого дозволу нема, то митники не пропустять товар через кордон.
— А скільки і кому платять підприємці за те, що вони скуповують товар?
— У місцевий бюджет, 20-3О копійок за кілограм.