За її словами, вже з 30 липня відповідно до списків, представлених райдержадміністраціями потерпілих від паводку районів — Хустського, Тячівського, Рахівського, – органами праці та соцзахисту населення організовано роботу з виплат матеріальної грошової допомоги. Загалом в цих районах постраждало 1539 сімей, з яких у понад 20-х родин повністю зруйновано житлові будинки (1 категорія), 57-х житло потребує капітального ремонту (2 категорія), 1463-х будинки пошкоджені і підлягають поточному ремонту.
„Виплату грошової допомоги першого траншу, а це 5 тисяч гривень сім’ям першої категорії, 2,5 тисячі гривень – сім’ям другої категорії та по тисячі гривень сім’ям третьої категорії завершено”, – каже Ганна Морозюк. Другий транш передбачає виплату з урахуванням виплати першого й становитиме 50 тисяч гривень потерпілим першої категорії, 20 тисяч гривень – другої, 5 тисяч – третьої категорій.
Як відзначила Ганна Морозюк, виплата допомоги другого траншу за остаточними списками завершено в Хустському районі. Усього тут виплачено 25 тисяч гривень сім’ям, що потерпіли внаслідок стихії. Щодо Тячівщини та Рахівщини виплати другого траншу через установи Ощадбанку розпочато уже 12 серпня.
До слова, перші два транші – авансові суми грошової допомоги. Бо остаточна сума виплат визначатиметься після усіх розрахунків, в яких беруться до уваги, зокрема пошкодження сільгоспугідь, втрата худоби тощо.
Так, відповідною постановою Кабміну встановлено остаточні суми допомоги. Зокрема, родинам першої категорії виплачуватимуть 2 тисячі гривень за 1 квадратний метр загальної площі зруйнованого житлового будинку (квартири), що не підлягає відновленню, або розташований у зоні підвищеного ризику. Тобто, який протягом найближчого часу може бути підтоплений або пошкоджений унаслідок зсуву.
Згідно з цією ж постановою для другої категорії передбачено 335 гривень за 1 квадратний метр фактично пошкодженої загальної площі житлового будинку (квартири), що підлягає ремонту. При цьому до розрахунку включається не більше 60-ти квадратних метрів загальної площі житла.
Усім категоріям сімей, потерпілих від стихійного лиха, незалежно від вже проведених виплат у зв’язку із зруйнуванням та пошкодженням господарських будівель, передбачено виплату 50 гривень за 1 квадратний метр загальної площі. Проте до розрахунку включається не більше, ніж 30 квадратних метрів загальної площі будівлі. Також усім категоріям у зв’язку із втратою сільгосппродукції на присадибних ділянках та городах внаслідок водної стихії передбачено виплату 50 гривень за сотку. А за загибель великої рогатої худоби – 2 тисячі гривень за одну тварину, молодняка великої рогатої худоби – 800 гривень за тварину, свиней – 500 гривень за тварину, коней – 2 тисячі гривень за тварину, овець – 300 гривень за тварину, за бджолину сім’ю – 200 гривень.