Роботи з усунення наслідків руйнувань, розмивів, підтоплення, прибирання зсувного ґрунту, відновлення контактної мережі, земляного полотна та водопровідних споруд ведуться цілодобово. Із спадом води відновлюється рух на автомобільних дорогах і залізничних коліях.
Станом на 1 серпня проїзд по дорогам Закарпаття та Тернопільщини - відновлено повністю. Дорожники продовжують відновлювати мости, проїзд по яким був закритий у перші дні після повені. Станом на ранок 1 липня працівники дорожніх служб відновили рух по восьми мостам: шести у Вінницькій та по одному на Тернопільщині та Івано-Франківщині. Таким чином, нині відсутній проїзд по 37 зруйнованим мостам:у Закарпатській області – 2, Івано-Франківській – 17, Львівській – 4, Чернівецькій – 14. В аварійному стані знаходяться вже 86 мостових споруд (станом на 29 липня їх було 79): 7 – у Закарпатській області, 34 – в Івано-Франківській, 18 - у Львівській, 22 – в Чернівецькій, 4 – в Тернопільській, 1- у Вінницькій. Ще 87 мостових споруд знаходяться в аварійному стані, із них 34 – в Івано-Франківській області та 23 – в Чернівецькій.
За оперативними даними на території Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської та Вінницької областей станом на 31 липня відсутній проїзд на 133,6 кілометрах доріг, пошкоджено проїзд по 440 км доріг. Наслідки повені найкритичніші у Чернівецькій області: станом на ранок 31 липня пошкоджено 365 км доріг, повністю відсутній проїзд по 50 км доріг.
Сьогодні на Західній Україні працюють 1600 працівників дорожнього господарства. Задіяно 589 одиниць техніки.
Орієнтовна вартість збитків, нанесених дорожньому господарству, вже зросла з 785 млн. грн. до 1 млрд. 98 млн. грн.
На 7:30 ранку 1 серпня відновлено зв’язок з понад 570 населеними пунктами (унаслідок стихійного лих без зв’язку залишились 610 населених пунктів, нині порушений зв’язок лише з 36 населеними пунктами). Через підтоплення і руйнування контактної мережі без електроенергії та послуг зв’язку лишається трохи більше 2 тис. осіб. (нагадаємо, ще вчора без зв’язку було майже 15 тис. мешканців Західної України). Станом на 31 липня із 355 АТС, які вийшли з ладу, зараз не працює тільки 18 АТС (усі - в Івано-Франківській області).,
Поштовикам вдалося доставити кореспонденцію на Івано-Франківщині, Закарпатті та Вінниччині. Через сильно розмиті дороги пошта досі не доставлена до 26 населених пунктів смт. Путила (Чернівецька область) та до 4 населених пунктів відділень поштового зв’язку Ямельниці та Підгородці (Львівщина).
Станом на 7:00 1 серпня на 41 ділянці Львівської залізниці вже відновлено рух поїздів.Закритими для руху поїздів залишаються три ділянки, де руйнування були найсерйозніші: Старий Самбір-Стрілки (89-й км – зруйновано підпірну стінку), Делятин-Товмачик (35-й км – зруйновано підпірну стінку) та Завалля-Вижниця (5-й км – зруйновано залізничний міст). Нагадаємо, після стихійного лиха було виявлено 59 небезпечних місць з пошкодженням земляного полотна та штучних споруд, у тому числі, затоплення колії водою, розмиви та зсуви земляного полотна, руйнування мосту та підпірних стінок, просідання колії.
Першочергового відновлення та ремонту потребують ділянки Старий Самбір-Стрілки (заміна повітряної лінії зв’язку на кабельну, повне відновлення системи автоблокування – 4000 тис. грн.) та Мамалига-Чернівці (заміна повітряної лінії зв’язку на кабельну – 16000 тис. грн.).
Нині для проведення відновлювальних робіт задіяно понад п’ять тисяч співробітників дистанцій колії, колійних машинних станцій та інших підрозділів Львівської залізниці та військовослужбовці Державної спеціальної служби транспорту та близько 100 одиниць залізничної техніки. Роботи ведуться цілодобово.