Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Ради 15 липня. У тексті рішення не повідомляються умови мандата, - пише «УНІАН».
Як повідомляв ForUm, 26 листопада 2007 року Єврокомісія підготувала пропозиції про необхідні кроки для формального початку переговорів про приєднання до Енергетичної співдружності Молдови, Норвегії, Туреччини й України.
9 березня 2007 року Європейська Рада (саміт глав держав і урядів країн - членів ЄС – ред.) схвалила План дій на 2007-2009 роки «Енергетична політика Європи», яким, зокрема, передбачено розширити дію Угоди про енергетичну співдружність на Україну, Молдову, Норвегію і Туреччину.
1 грудня 2005 року Україна і ЄС погодилися поступово інтегрувати свої енергетичні ринки для підвищення безпеки постачань енергоносіїв, підписавши Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці в енергетичній галузі.
Енергетична співдружність – організація, мета якої полягає в розширенні на південний схід Європи внутрішнього європейського енергетичного ринку. Головним завданням співдружності є організація відносин між сторонами і створення законодавчих і економічних рамок для діяльності енергетичних мереж.
Угоду про Енергетичну співдружність на сьогодні підписали 34 європейських країни.