Ця пропозиція була підтримана багатьма делегаціями країн-членів Конгресу. Адже як для України, так і держав Карпатського регіону збереження навколишнього середовища має доленосне значення.
Враховуючи, що геополітичне становище України та статус регіонального лідера не дозволяє стояти нашій державі осторонь вказаної проблеми, у травні 2008 року делегація України одноголосно прийняла Звернення до членів Конгресу, насамперед країн, території яких розташовані в Карпатському регіоні, щодо підтримки зазначеної пропозиції та включення цього питання в пріоритети Комітету сталого розвитку на 2009 рік. Дане Звернення було підтримано представниками Чеської Республіки, Словаччини, Угорщини, Сербії і передано Президенту Конгресу п. Явузу Мілдону.
Під час зустрічі керівника української делегації на 15 сесії Конгресу, Міністра регіонального розвитку і будівництва України Василя Куйбіди із Президентом Конгресу Явузом Мілдоном, останній повністю сприйняв ініціативу щодо Карпат і запевнив, що сприятиме їх скорішій реалізації. Дану позицію він підтвердив і на міжнародній конференції з питань транскордонного співробітництва, яка відбулася в м.Чернігові 30 червня 2008 року. Передбачається, що остаточне рішення про винесення зазначеного питання на розгляд пленарного засідання Конгресу буде розглядатися Комітетом сталого розвитку у жовтні 2008 року.
Президент України Віктор Андрійович Ющенко також підтримав ініціативу української делегації в Конгресі місцевих та регіональних влад ради Європи і вважає за доцільне з метою збереження унікального біосферного середовища регіону та зменшення негативного впливу наслідків екологічних проблем на соціальну сферу проведення в Україні міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Екологічна ситуація в Карпатському регіоні, її соціальні наслідки та шляхи поліпшення», про що листом від 30 травня 2008 р. № 1-1 / 1201 до Прем’єр –міністра України дав відповідне доручення. У свою чергу за дорученням Ю.В.Тимошенко цю пропозицію розглянули та підтримали Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, Міністерство закордонних справ України, Держкомлісгосп, Держводгосп та Закарпатська облдержадміністрація.
У зв’язку з цим та з метою належної та своєчасної підготовки доповіді та інших матеріалів на засідання Комітету сталого розвитку Конгресу та науково-практичної конференції з цього питання голова обласної ради Михайло Кічковський провів нараду з керівниками та спеціалістами обласних установ, які причетні до вирішення екологічних проблем, науковцями щодо організації цієї роботи.
За наслідками наради створено організаційний комітет, визначено основні заходи по підготовці цієї важливої акції та залучення до її проведення представників держав, які підписали Рамкову конвенцію про охорону та сталий розвиток Карпат. За пропозицією Міністерства охорони навколишнього природного середовища України вирішено міжнародну науково-практичну конференцію провести у першій половині 2009 року.