Об’єктами для участі було вибрано гори, печери, вулканічні та лісові масиви, а також озера, ріки природні нерукотворні площі тощо. Акція, відповідно до концепції, проходитиме в кілька етапів. У лютому ц.р. було оголошено сто претендентів на звання 7 природних чудес України.
А тим часом на рівні облради нашого краю відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань розвитку туризму та рекреації, яку очолює Василь Швардак, з участю заступника голови облради, голови обласного оргкомітету з проведення загальнонаціональної акції „Сім чудес України“ Василя Брензовича та заступника начальника головного управління з питань євроінтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та туризму ОДА Олександра Марченка. На засіданні було презентовано низку проектів: Закарпаття має чимало унікальних перлин.
Члени постійної депутатської комісії: Петро Гойс, Віктор Биркович, Юрій Дупко, Георгій Уліганинець та ін., розглянувши пропозиції щодо визначення природних чудес Закарпаття, порахували раритетними – „Праліси“ Закарпаття на території Карпатського біосферного заповідника (Рахівський район), „Долина нарцисів“ (Хустський район), „ Синевирське озеро“ (Міжгірський район), „Гора Говерла – найвища вершина Українських Карпат“, „Цілющі мінеральні води Закарпаття“, і направили відповідні матеріали на конкурс.
На початку липня, відповідно до положень конкурсу, завершився ІІ етап змагань, де було обрано виняткові історико-культурні та архітектурні об’єкти країни.
Підбиття підсумків другого етапу конкурсу відбулось на Волині під час фестивалю "Етноліто: Івана Купала на Світязі“, де й було оголошено 21 фіналіста всеукраїнської акції "Сім природних чудес України". Серед них – і два славні об’єкти Закарпаття: „Гора Говерла – найвища вершина Українських Карпат“ та „ Синевирське озеро“ (Міжгірський район).
– Приємно, що подані нами об’єкти потрапили в число фіналістів. До слова, „Гора Говерла“ була також презентована Івано – Франківщиною, але хочу підкреслити, що Говерла все знаходиться на території Закарпаття. А втім, це – не проблема. Адже до Карпат у цілому має причетність сім держав Європи. І чим більше бажаючих зголоситься зберегти цю перлину, тим краще для неї, – так прокоментував ситуацію Василь Брензович, і додав: – Та все ж важливо те, аби ми тут, на місці знаходили час, бажання, кошти на збереження єдиних не тільки на теренах України, а й Європи екземплярів нерукотворних.
26 серпня ц.р. у Київській фортеці, після проведення iнтернет – голосування та експертної оцінки, буде проголошено 7 природних чудес України, що стали переможцями акції.
– Я щиро сподіватися, що і „Гора Говерла“, і „ Синевирське озеро“ увійдуть у сімку головних раритетів України, – зазначив Василь Швардак. – Водночас вважаю, що дуже важливо визнати об’єкти цінними, але ще важливіше докласти максимум зусиль, аби зберегти їх для прийдешніх поколінь. Бо ж, насправді, унікальних об’єктів на Україні, особливо на Закарпатті, – значно більше, і кожен із них заслуговує підтримки держави та всієї громадськості.
закарпатка 2008-07-20 / 12:51:00
було б добре якщо наших депутатів серце наповниться теплом, любовю до свого рідного краю!!!, а голова - розумам!!!!
щоб накінець вони задумалися що ж відбудеться якщо так по-синський ставитися до природи та рідного краю