
На Закарпатті правоохоронці викрили схему привласнення бюджетних коштів шляхом внесення неправдивих відомостей про надання медичних послуг. До її організації, за даними слідства, причетні керівник однієї з міських лікарень, який також є депутатом районної ради, завідувач відділення екстреної допомоги та двоє медичних працівників. Як повідомили в Службі безпеки України, Національній поліції та прокуратурі, упродовж січня–вересня 2025 року фігуранти вносили до електронної системи охорони здоров’я неправдиві дані про нібито проведення пацієнтам штучної вентиляції легень.
На підставі цих відомостей лікарня отримувала компенсацію з державного бюджету за послуги, які фактично не надавалися. За попередніми підрахунками, внаслідок таких дій медзаклад безпідставно одержав близько 9,5 мільйона гривень.
Слідчі встановили понад 1200 випадків внесення недостовірної інформації про «лікування» пацієнтів.
Чотирьом учасникам схеми повідомили про підозру. Наразі тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи та можливих інших причетних осіб.
У разі доведення вини підозрюваним загрожує до шести років позбавлення волі.

.jpg)

Івасик Телесик 23.06.2026 / 13:05:27
Та це стандартна схема, одна із сотень у лікарнях) Таке не тільки у якійсь районній лікарні, у всіх лікарнях) І шо далі, всіх буде сбу карати? чи тільки лохів окремих?)