Вперше свято Дунаю відзначалося 29 червня 2004 року і було присвячене 10-річчю Конвенції по захисту р. Дунай, підписаної в 1994 році (м. Софія). Виконавцями Конвенції є 14 придунайських країн: Німеччина, Австрія, Чехія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Хорватія, Боснія і Герцеговина, Сербія і Чорногорія, Болгарія, Румунія, Україна і Молдова. Забезпечення ефективної реалізації Дунайської Конвенції здійснює Міжнародна комісія з охорони Дунаю (ICPDR).
Основною метою міжнародного свята є привернення уваги до стану та проблем Дунаю, адже це єдина ріка, водозабір якої знаходиться в 18 країнах Європи. Цього дня вздовж всієї ріки проходять форуми, дискусії, конкурси, музичні фестивалі, концерти і просто масові гуляння.
На святі були присутні гості з Австрії, Словаччини, Румунії, Угорщини, Нідерландів та Білорусі, державних обласних і місцевих органів влади, представники громадських природоохоронних організацій.
З вітальним словом виступили: від Міжнародної комісії з охорони р.Дунай – Діана Хельман, від Рахівської райдержадміністрації - Роман Манівчук, від Закарпатського облводгоспу – Володимир Чіпак, від робочої групи по басейну р. Тиси від України – Олексій Ярошевич, від Державної екологічної інспекції в Закарпатській області - Оксана Фенцик, від Закарпатського відділення Всеукраїнської екологічної ліги – Василь Лобко.
В рамках святкування Дня Дунаю на Закарпатті відбувся пісенний фестиваль “Тиса-молодша сестра Дунаю”, вікторина на знання про Тису і Дунай, виставка дитячих виробів “Дунайський художник”, презентація результатів акції "Екологічна дія", конкурси тощо.
Переможцем конкурсу пісні став дитячий ансамбль “Трембіта” с. Лазещина Рахівського району, а конкурсу "Дунайський художник" - 14-річний рахівчанин Михайло Піцура. Тож тепер Михайло готуватиметься до відкритого змагання юних талантів Дунаю, яке відбудеться в листопаді цього року в одній з придунайських країн.
Переможці та активні учасники конкурсів біли нагороджені призами та цінними подарунками (цифрові фотоапарати, DVD з карооке та ін.).