Василь Попадинець: У сучасному розумінні державні службовці — це менеджери і експерти

Державний службовець – це особлива професія і нелегка праця, яка потребує самовідданості, бажання служити людям, фаховості. На нього покладено відповідальне завдання – забезпечувати практичне виконання в державних органах функцій і завдань держави.

Василь Попадинець: У сучасному розумінні державні службовці — це менеджери і експерти

Нині в Україні проходить реформування державної служби, яке направлене на те, щоб підняти її авторитет, авторитет влади в цілому, забезпечити ефективне функціонування державного механізму, досягнення європейських стандартів рівня життя наших громадян.
Функції реалізації державної політики у сфері державної служби покладено на Головне управління державної служби України.   Основними завданнями та пріоритетами  Головдержслужби та  її територіальних підрозділів   є сприяння підвищенню рівня професіоналізму людей, які працюють у цій сфері,   розвиток персоналу і його мотивації, забезпечення подальшого удосконалення законодавства з питань державної служби, запровадження сучасних практик та технологій управління. А ще персоналом до системи державної служби – формування нової інституційної спроможності у системі державної служби, реалізація концепції «електронного міністерства», запобігання проявам корупції тощо.
Цьогоріч ми відзначаємо 90-річчя сучасної української державної служби. Її ж історія сягає часів княжої Русі. Втім, як окремий інститут національної держави державна служба у її нинішньому розумінні – статус державних службовців, урегульований законом,  з’явилась у часи Української держави гетьмана Павла Скоропадського.
Саме з метою побудови державного апарату тоді було прийнято та значною мірою впроваджено  цілу низку системних законів, які уперше в історії України на законодавчому рівні закріпили основу цього  інституту влади.
Чільне місце тут займає Закон про урочисту обітницю урядовців і суддів та присягу військових на вірність Українській державі. Отже, у ті далекі часи  було закладено один з головних механізмів, який став невід’ємним атрибутом вступу на державну службу,  – складання присяги. 
Законом про нормальний розпис утримання службовців в центральних урядових установах цивільних відомств від
26 червня 1918 року в Українській державі було фактично запроваджено аналог нинішньої системи категорій посад та рангів державних службовців – систему класів посад та рангів пенсії урядовців, а також схему посадових окладів. 
Однією досить важливою рисою тогочасної державної служби став Закон про порядок призначення на урядову службу, ухвалений гетьманом 24 липня 1918 року. У чомусь ця система нагадує нинішню: порядок призначення урядовця залежав від класу посади, причому кандидатури для призначення гетьманом на вищі посади державних службовців (заступники міністрів, директори департаментів) попередньо узгоджувалися з Радою Міністрів.
Разом з тим, гетьманові Скоропадському  так і не вдалося завершити розпочату реформу важливої сфери людської діяльності.
Нинішня ситуація, звичайно,  відрізняється від 1918 року. Ми маємо ліпші передумови для створення  професійної і політично нейтральної державної служби європейського зразка.
У сучасному розумінні державні службовці – це менеджери і експерти, які професійно працюють в органах влади і беруть участь у вироблені, реалізації та оцінці ефективності здійснення політики. Від рівня їх професіоналізму, прозорості   дій залежить ступінь задоволення законних інтересів громадян, авторитет держави, сталий розвиток країни та її конкурентоспроможність на міжнародній арені.
До речі, в органах державної виконавчої влади нашої області нині   працює  6 тис.200 державних  службовців   і  2200 посадових осіб   органів місцевого самоврядування.
Всіх їх вітаю  із професійним святом – Днем державної служби.  Бажаю  міцного здоров’я, невичерпної енергії, добра, щастя та задоволення від почесної праці.

 

Василь Попадинець, начальник управління державної служби Головдержслужби України в Закарпатській області

 

19 червня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

15:26
У Розівці біля Ужгорода попрощалися з полеглим Героєм Михайлом Ковачем
14:05
За смертельне травмування вантажівкою жінки-пішохода і втечу за межі Закарпаття водієві з Мукачівщини загрожує до 8 років ув'язнення
13:51
У Нижньому Солотвині на Ужгородщині ужгородка на Peugeot травмувала на "зебрі" 15-річну дівчину і перекинулася в кювет
10:59
Відключень електроенергії на Закарпатті у четвер не передбачається, "до окремої команди" – "Закарпаттяобленерго"
23:55
В Ужгороді пожежні навчалися ліквідовувати загорання у 16-поверхівці
19:23
"Закарпаттяобленерго" повідомило про відміну раніше "анонсованих" відключень електроенергії 20 листопада з 19:00 до 22:00
17:06
"Закарпаттяобленерго" повідомило про застосування графіка погодинних відключень електроенергії 20 листопада з 16:30 до 22:00
11:18
В Ужгороді рятувальники 2 дні планово навчатимуться ліквідовувати НС на 16-поверхівках
11:12
/ 1
У середу на Закарпатті електроенергію не відключатимуть – "Закарпаттяобленерго"
17:58
В ужгородському скансені та мукачівському замку відкриють резиденції святого Миколая
14:43
/ 4
У Мукачеві у 37 локаціях висадили 570 сакур, закуплених коштом мера
11:00
/ 1
У середу в Ужгороді прощатимуться з полеглим захисником Михайлом Шишкою
09:27
У вівторок на Закарпатті електроенергію не відключатимуть – "Закарпаттяобленерго"
21:39
/ 3
З понеділка на Закарпатті впроваджуються графіки погодинних відключень електроенергії
20:18
/ 1
Стало відомо про загибель Івана Савули з Дубового, що з червня вважався зниклим безвісти
19:32
Закарпатський сир "Лопта" здобув "срібло" на міжнародному конкурсі сирів у Португалії
18:09
У понеділок тимчасово не працюватиме ПП "Убля – Малий Березний" на кордоні зі Словаччиною
16:26
/ 6
На Закарпатті відбулася Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ
15:05
Годинник капітана пароплава Carpathia, що врятував пасажирів "Титаніка", продали за рекордні $2 млн
22:29
/ 1
Майже половина мукачівців їздять у громадському транспорті безкоштовно
14:53
Держдеп США знизив рівень ризиків для подорожей до 9 областей України, серед яких – Закарпаття
00:03
/ 2
Україна та ЄС розпочинають модернізацію пункту пропуску "Лужанка-Берегшурань" на кордоні з Угорщиною
23:56
Найстаріша жителька Іршавської громади Ганна Фечка відзначила 103-й день народження
23:14
/ 2
Із Закарпаття за час повномасштабної війни емігрували 300 тисяч місцевих жителів – Білецький
23:52
/ 28
"Я бізнес робила з митницею та прокуратурою": мама екскерівника Закарпатської МСЕК Веклинця про майно сина
» Всі новини