Як зазначає директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська, «необхідність проведення Конгресу зумовлена в першу чергу тим, що у державі немає ще достатньо глибокого розуміння необхідності зв’язків і контактів з діаспорою – так, як це робить цілий світ. Так, як це робить наша сусідка Росія, так, як це робить Польща, так, як це робить Ізраїль, Вірменія, Греція та десятки інших країн, які розцінюють представників з-за кордону як величезний потенціал для розвитку своїх власних країн. За різними оцінками, нині за кордоном перебуває до 20 мільйонів українців, і цей потенціал належним чином не використовується».
На конгрес приїдуть найвідоміші «діаспоряни» – Віктор Педенко – генеральний секретар Світового конгресу українців, владика Діонісій Ляхович – помічник глави Української греко-католицької церкви, Ярослава Хортяні – президент Європейського конгресу українців та Василь Бабенко – співголова Ради Об’єднання українців Росії. З української сторони будуть присутні Глава УГКЦ Любомир Гузар, Дмитро Павличко – голова Української Всесвітньої Координаційної Ради, Геннадій Удовенко – голова Ради з питань етнонаціональної політики при Президентові України, Ігор Юхновський – директор Українського Інституту Національної Пам’яті, Василь Кремень – президент Академії педагогічних наук.
Основний і наймасштабніший захід, що відбуватиметься у рамках Конгресу, – Друга Міжнародна Науково-практична Конференція «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті. Українська діаспора у світовій цивілізації».
Навколо Конференції відбуватиметься ціла серія заходів (повна програма Конгресу – на сайті www.miok.lviv.ua).
1. Нагородження переможців одного з найвдаліших проектів Інституту – Міжнародного молодіжного конкурсу «Діти емігрантів про себе». Голова журі – Ігор Калинець, поет, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка На конкурс надійшло майже 160 робіт, як з України, так і з-за кордону.
2. Виставка для незрячих «Доторкнутися і побачити». Організатор виставки – Фонд Арсенія Яценюка «Open Ukraine».
3. Круглий стіл (з ініціативи провідних істориків українців з Польщі) «Українська петлюрівська еміграція міжвоєнного періоду».
4. Показ документального фільму Христини Стоділки-Цурковської (Канада) «Відродження королівства: скарби Галичини».
5. Презентація антології української літератури в англомовних перекладах Вірляти Ткач і Ванди Фіппс «В іншому світлі».
У Домініканському соборі для учасників Конгресу та гостей виступить капела бандуристів «Карпати», а в Органному залі білоруський театр «Арт-майдан» покаже п’єсу «Голодомор», після чого відбудуться виступи народного хору української пісні «Кобзар» із Башкортостану та народного колективу «Українська пісня» (Карелія, Росія).
Окрім того, під час проведення Конгресу будуть розгорнуті: виставка мистецького плаката, присвяченого темі української еміграції, виставка «Голодомор: геноцид голодом» (Канада), виставка творів українських художників-емігрантів «Повернені на Батьківщину», виставка фотографій Люби Маркевич (Канада) «Чорнобиль. Життя продовжується», виставка з фондів музею Соломії Крушельницької «Мої почування і моє серце були завжди українськими ….» та експозиція «Наші в Італії», яку підготувала спільнота колишніх заробітчан з Івано-Франківська.
Партнери Конгресу – Міжнародний Благодійний Фонд «Україна 3000» та Міжнародний Благодійний Фонд «Open Ukraine». Конгрес проводиться за підтримки: Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури і туризму України, Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації, Львівської міської ради, Львівської обласної організації партії «Народний Союз Наша Україна», Представництва «Western Union» в Україні, ВАТ «Кредобанк», Акціонерного комерційного банку «Форум», Посольства Канади в Україні, ЗАТ «Львівська кондитерська фірма «Світоч», Спільного українсько-англійського підприємства «Галка Лтд». Конгрес проводиться за сприяння: Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької, Львівської галереї мистецтв, Музично-меморіального музею ім. Соломії Крушельницької у Львові, Патріаршої Катехитичної Комісії Української греко-католицької церкви, Палацу Мистецтв ім. Тетяни і Омеляна Антоновичів Львівської національної наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України.
З усіх питань звертатися в оргкомітет Конгресу за тел. 258-01-51,
e-mail: iiec@polyne
nazy 2008-06-13 / 00:10:00
а от чи будуть в такій державі такі як ви, ще велике питання...Вас не стане зі швидкістю зменшення грошей у гаманцях ваших ЛІДЕРІВ...
X 2008-06-12 / 21:05:00
Duzhe dobre shto sja gotuvutj byty diasporov u derzhavi schtosja teper klyche ukrainov.Jak sja bude klykaty zavtra nyko ne znaje...
usa 2008-06-12 / 16:44:00
ідійоти....