Дехто ж взагалі використав цю тему, аби заробити дивіденди у своїй політичній діяльності. Однак минув час, і нині вже у самому профспілковому середовищі визріває серйозна опозиція до нинішнього керівництва ФПУ через... мільйонні розбазарювання останніми майна профспілок, у тому числі і продаж окремих закарпатських курортів. Противники профспілкових босів відкрито заявляють, що майно, яке дісталося профспілкам у спадщину від радянської системи, нині успішно використовується керівництвом для власного бізнесу. З огляду на це, рішення закарпатських депутатів і справді виглядає тим рятівним колом, яке наразі убезпечує крайові оздоровниці від профспілкового дерибану.
На початку травня, вперше за всю історію профспілкового руху, в усіх регіонах України відбулася акція, під час якої члени первинних організацій виступили проти власного керівництва. До цього членами низових ланок ФПУ було спрямовано кілька сотень листів Генеральному прокурору України та міністру внутрішніх справ із заявами щодо порушення кримінальної справи проти керівників ФПУ за незаконну діяльність. Для реагування на такий «бунт» профспілкові боси направили в регіони заступника голови ФПУ Ігоря Луцишина, який провів у областях низку зустрічей, зокрема і в Ужгороді.
За свідченням голови Комітету захисту прав членів ФПУ в Закарпатській області Віктора Шведи на згаданому засіданні не було і третини працівників облпрофради, майже не було представників райкомів профспілок та керівників профкомів підприємств, а рядові члени взагалі не були поінформовані про зустріч із заступником голови ФПУ. Тобто, планувалася така собі зустріч «для своїх». Та навіть за таких умов, коли були запрошені лише найбільш «довірені» та «віддані», пролунала нищівна критика на адресу керівництва ФПУ. Так, із виступу голови обкому профспілки працівників культури Наталії Товтин
стали відомі факти, за якими готується продаж та ліквідація «Закар-паттуру», шляхом пошуку інвестора, так, як це було зроблено оздоровни-цею у Трускавці. Така ж доля, на думку Наталії Товтин, може очікувати й на всі санаторії Закарпаття. Через це на зустрічі пролунала вимога відсторонення першого заступника голови ФПУ Сергія Костіна, який веде економічний напрямок роботи профспілок. Із його приходом на цю посаду федерація перетворилася фактично на бізнесову структуру, відкинувши на задній план основну мету існування профспілкових організацій — захист соціальних прав їхніх членів.
За свідченням профспілкових опозиціонерів, за останні кілька років було розпродано більше об'єктів профспілкового майна, ніж за 10 попередніх років. Ось порівняння: якщо 2 роки тому ФПУ керувала майном, що оцінювалося у 12 мільярдів умовних одиниць, до якого належали будинки відпочинку, санаторії, стадіони тощо, то нині профспілкове майно оцінюється не більш як у 4 мільярди у.о. Якщо у 1997 році у ФПУ було 255 санаторіїв та 203 туристичні комплекси, то у 2001 -ому їх залишилося, відповідно, 197 та 174. Нині ж, заданими Комітету із захисту прав членів ФПУ, оздоров-ниць залишилося менше сотні. І хоча в керів-
ництві ФПУ стверджують, що таке зменшення є наслідком реорганізації, опозиціонери переконують: профспілкові боси оперують мільярдами гривень і керують власністю, яка за законом належить усім членам профспілок.
Нині правоохоронні органи доволі серйозно взялися за розслідування профспілкового «Ґаздування». Однак роблять вони це вже упродовж кількох останніх років: періодично порушуються кримінальні справи про розкрадання народного майна, колишньому голові ФПУ Олександру Стояну подібні розслідування коштували посади. Та й, зрештою, усе. Як і попередній профспілковий бос, що знайшов собі прихисток у Партії регіонів, нинішній, Олександр Юркін, теж шукає політичного захисту і, за свідченням опозиціонерів, активно торгується із БЮТом. Тобто в обмін на підтримку цієї політичної сили з боку найвпливовішої профспілкової організації, просить не порушувати питання про розпродаж профспілкового майна. Ще невідомо, що вийде з тих переговорів, але саме бютівці є нині найбільшими захисниками майнових інтересів профспілкового керівництва і противниками передачі санаторіїв у комунальну власність області.