Як і належить, святковій програмі передувало покладання квітів пам’яті і шани до монументів Тараса Шевченка, співця верховини-поета Василя Гренджі-Донського і пам’ятника міжгірчанам, які загинули у боротьбі проти фашизму. Головне дійство відбулось на Синевирському перевалі. Учасників свята, гостей сердечно привітали керівники району.
Із щирим, теплим, задушевним словом до присутніх звернувся голова обласної ради Михайло Кічковський. Він відзначив, що це свято має свої особливості: воно єднає людей різних поколінь в одну родину. - - - - Саме тут, - наголосив він, - відчуваєш і красу наших гір, і красу людської душі. Сьогодні обізвалося літо голосом трембіти і ми прийшли на цей поклик. Щоб привітати один одного із благодатним карпатським літом, вшанувати людей однієї з найпочесніших професій на Верховині - наших славних вівчарів, побажати їм щасливого літування, аби вони повернулися живі-здорові, щоб у всіх вас, дорогі краяни, усе було гаразд!
Далі голова обласної ради вручив Почесні грамоти обласної ради і цінні подарунки групі кращих вівчарів району. Серед яких - Михайло Магдич із с. Репинне, Іван Фурдь із с.Тюшка, Михайло Юртин із с. Майдан та ін.
А потім у дружній невимушеній розмові спілкувався із ними та багатьма іншими жителями Міжгірщини, цікавився їх життям-буттям.
І вже сьогодні, в понеділок, дав низку доручень відповідним управлінням, службам виконавчої влади щодо вирішення проблем, з якими звернулися до нього міжгірчани.
Серед шанованих гостей на святі був і народний депутат України Станіслав Аржевітін, який щиро привітав учасників свята, вручивши групі кращих тваринників району грошові премії, а від імені Глави Секретаріату Президента України Віктора Балоги подарував 40 бензопил ватагам. 20 мікрохвильових печей господарям, які вигодовують від 10 і більше голів овець подарувало керівництво МП „Боржавські полонини“.
А потім естафету свята перейняли аматори сцени. Міжгірщина славна талантами. Тож вінок карпатського літа став ще привабливішим, бо його уквітчали пісні, танці, мелодії троїстих музик, сопілок і, звичайно ж, полонинські трембіти.