Ці змагання ми спокійно можемо називати малими Олімпійськими іграми. Символічним є й те, що вони проходять у рік проведення Олімпійських ігор на планеті. Добрим знаком є те, що постійно збільшується програма змагань. Якщо у програмі II спортивних ігор школярів було 17 видів спорту, то на III спортивних іграх школярі вже змагалися з 20. Уперше юні спортсмени виявляли кращих у боксі, тхек-вондо, баскетболі (дівчата).
У Положенні про III спортивні ігри школярів сказано, що з 20 видів, які внесені у програму змагань, 10 є обов'язковими. Точніше, десять кращих виступів є заліковими, а брати участь потрібно в усіх змаганнях. Найбільше неявок у Воловецького р-ну - 13, м.Берегова - 11, Свалявського р-ну - 10, м.Чоп, В.Березнянського, Берегівського, Міжгірського - по 9, по 8 - у Тячівського, Рахівського, Перечинського, Виноградівського районів. Єдиний район, який взяв участь у всіх 20 видах - Мукачівський. Це заслуга, у першу чергу, молодого енергійного начальника відділу РДА Михайла Геревича. Ужгород взяв участь у 18 видах, Хустський р-н - у 17, Іршавський - у 16.
Загальна кількість очок, набрана збірними командами районів, не сильно відрізняється від 10 видів, де у команд кращі показники. Як у загальному заліку, так і в 10 кращих видах попереду школярі м.Ужгород (5877 і 4324 очки), м.Мукачево (3781 і 3459 очок) та Виноградівського р-ну (2839,5 і 2763,5). Правда, у загальному заліку виноградівці поступилися Мукачівському р-ну. На четвертому місці Ужгородський р-н (2746,8 та 2527,5), хоча у загальному заліку школярі Ужгородщини тільки сьомі. На п'ятому - тячівці (2446 та 2369,3), які у загальному заліку восьмі. Шості - іршавчани (2750,5 та 2318).
Найбільше призових місць посіли школярі Ужгорода - 8 перших, 3 других і 2 третіх. Мукачево - 2, З, 5, Ужгородський - 2, 2, 2, Мукачівський - 1, 2, З, Тячівський -2,1,1, Виноградівський - 1, 3, 0, В.Бе-резнянський - 2, 0, 0.
Невдалими є витупи школярів Берегова і Берегівського району. Звісно, хтось завжди посяде останню сходинку. Турбує інше. Збірні команди міста у загальному заліку на останньому місці. Причому, з великим відривом. Майже 200 очок відділяє їх від 17 місця. Очолює спорт у місті Берегово Василь Фекете. У 2004 році на останньому місці були школярі Берегівського р-ну, де спорт тоді очолював Василь Фекете. Один раз випадковість, двічі підряд, мабуть, закономірність. У 2004 році команди району з 17 видів пропустили 10, у 2008 - збірні міста з 20 пропустили 12. Основна причина невдач все-таки не у низькому рівні розвитку видів спорту у місті, а в організації роботи і відношенні керівника та влади міста. Мабуть, і голові Берегівської міської ради не зовсім приємно бачити місто на дні загальної таблиці, бо навіть маленький Чоп посів загальне 16 місце, відставши від волівчан усього на 1,7 очка.
У III Спортивних іграх у порівнянні з минулими значно покращили свої показники Мукачівський, Виноградівський, Рахівський, Ужгородський, Міжгірський, В.Березнянський райони. У той же час погіршили м.Берегово, м.Хуст, Хустський, Тячівський, Свалявський, Перечинський, Воловецький райони.
Треба відмітити також хороші умови, які створювалися для проведення змагань в Ужгороді, Мукачеві, Берегові, Хусті та інших містах області. Фахівці побачили появу нових потенційних кандидатів до збірної області. На хорошому рівні провели III спортивні ігри області управління фізичної культури та спорту МОН України. Велика допомога також була надана з боку управління у справах молоді та спорту ОДА й управління освіти і науки ОДА.
Закарпатський шкільний спорт області зробив значний крок уперед.