В заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування, закладів освіти, громадського сектору міста та району, ЗМІ, інших представників громади.
Метою заходу було презентувати учасникам результати проведеного у лютому-квітні 2008 року проектом «Гідна Україна» Загальнонаціонального дослідження стану корупції у сфері вищої освіти обговорити можливості використання методики «6 принципів» протидії корупції у стосунках між представниками влади та громадянами задля подальшої популяризації цього досвіду серед малих міст та сіл регіону.
Нагадаємо, що згідно із результатами національного дослідження «Стан корупції в Україні», яке проводив проект «Гідна Україна» навесні 2007 року:
67% опитаних українців, котрі мали справу з державними посадовими особами упродовж останніх дванадцяти місяців, зазначають, що були безпосередньо втягнуті в корупційні дії у тій чи інші формі. В Закарпатській області цей показник сягнув 74%.
Тільки 28,9% опитаних мешканців Закарпатської області вважають, що корупція є виправданою у більшості ситуацій для вирішення різних питань. Це найменший показник в Україні. Найбільший зафіксовано в Запорізькій області, де 74,5 % респондентів виправдовують корупцію. Загальнонаціональний показник склав 52%.
69,3% опитаних мешканців Закарпатської області вважають, що з 2004 року рівень корупції лишився незмінним або підвищився (загалом по Україні – 77%).
Тоді в Закарпатській області було опитано 410 осіб, а вибірка по всій Україні становила понад 10 тис. осіб.
Учасники поділилися власними поглядами на ситуацію з корупцією в Україні та в Закарпатській області зокрема, вони також змогли отримати інформаційні матеріали за результатами досліджень.
Також РІРЦ повідомив про стан справ у проекті «Гідна Україна» стосовно досліджень у сфері регуляторної політики та дозвільних процедур, а також коротко ознайомив присутніх з результатами та висновками дослідження стану корупції у митних процедурах України.
Проект «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» започатковано в грудні 2006 року за підтримки Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID). Проект розрахований на два роки і має на меті знизити рівень корупції у державному секторі України. Діяльність проекту зосереджується головним чином на питаннях посилення судової реформи; моніторингу виконавчої влади, запровадження етичних адміністративних стандартів; розробки та впровадження регуляторних процедур; боротьби з корупцією у сфері вищої освіти. Проект здійснює компанія менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) у партнерстві з Фундацією Україна - США, Інтерньюз Україна, Творчим центром Каунтерпарт, Київським міжнародним інститутом соціології та Українським освітнім центром реформ.
Регіональний ресурсно-інформаційний центр (РІРЦ) проекту «Гідна Україна» поширює свою діяльність на Івано-Франківську, Закарпатську, Чернівецьку та Тернопільську області. РІРЦ діє на базі громадської організації «Агентство з розвитку приватної ініціативи» та є одним з дев’яти подібних центрів, які працюють у тісній співпраці з проектом „Гідна Україна” для досягнення стратегічних цілей проекту, направлених на активне залучення населення до захисту своїх прав для розвитку демократичної ринково-орієнтованої України.
Контактна особа: координатор РІРЦ в Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській та Тернопільській області Оксана Федорович, тел. 0342 504605, e-mail initiative@sbedif.if.ua, веб-сторінка: www.rirc.if.ua, адреса: вул.Дністровська 26, офіс 12, м.Івано-Франківськ.