Коли дівчинка раділа, то була змушена стримувати емоції, інакше новоутворення у правій щічці привертало до себе увагу інших, її обличчя ставало асиметричним. Дівчинка починала комплексувати і закриватися від друзів.
У родині Анастасійки, яку всі називають Стейсі, саме чекають на ще одну дитинку. Але попри радість очікування схвильовані батьки шукали допомоги старшій донечці і розпочали обстеження. Вони приїхали до Львова, адже чули, що тут можуть допомогти з найскладнішими випадками.
Після МРТ і УЗД медики зрозуміли, що у дівчинки - судинна мальформація (це таке скупчення аномальних кровоносних судин, воно призводять до змін кровотоку). У Стейсі вона була у складній ділянці - у товщі жувального мʼяза, крім того, вона була великою - 3,5 см. Оперувати було небезпечно, адже можна було ушкодити нерв, великі судини і якість життя малечі погіршилася б. Але медики Міжрегіонального центру дитячої щелепно-лицевої хірургії запропонували інноваційне рішення.
"У Стейсі ділянка мальформації є складною у плані топографічної анатомії. Річ у тім, що у цьому місці проходять рухові гілки лицевого нерва, судини. Ми прийняли рішення допомогти малечі з допомогою малоінвазивної методики - ін’єкційної склерозуючої терапії", - пояснила щелепно-лицева хірургиня Центру Христина Погранична.
Замість операції Стейсі чекали уколи - лікарі ввели у судинне утворення спеціальну речовину, яка «склеїла» аномальні судини. Вона перетворює їх у нефункціональні сполучні трубки (так звані тяжі), а самі судини, піддані впливу цієї речовини, відключаються від кровоносної системи. При цьому здорові судини не страждають.
Таких уколів було 3. Усі відбувалися під медикаментозним сном, щоб малечі було комфортно.
Ппісля 1 процедури мальформація зменшилась вдвічі і наполовину зменшився кровоплин, після 2-ої - мальформація ще більше ущільнилась, кровоплин там зупинився повністю, після 3-ьої лікарі повідомили батькам Стейсі, що це вже остаточна перемога.
Тривало лікування півроку.
Стейсі знову радує своєю усмішкою і разом з батьками чекає на поповнення у родині. Про хворобу їй нічого не нагадує, адже після ін’єкційної склерозуючої терапії не залишається шрамів чи рубців, повідомляють у Міжрегіональному центрі лікування дітей з розщілинами губи і піднебіння.
анонім 2023-10-03 / 15:26:18
сонечко ти красуння хай у тебе все складеться в дорслому житті