Рішення про форму навчання приймають їхні засновники.
Усі заклади освіти області забезпечені укриттями й бомбосховищами або мають такі захисні споруди в безпосередній близькості. Їх наявність та стан з середини літа перевіряла спеціальна комісія.
В окремих закладах були зафіксовані такі недоліки, як відсутність в укриттях вогнегасників, медикаментів чи аптечок, запасів питної води, однак їх повинні усунути до 1 вересня. Готовність закладів до початку нового навчального року перевіряли фахівці обласних ГУ ДСНС, Держпродспоживслужби, Нацполіції та інші.
В умовах повномасштабної війни вкрай важливо дбати про своє ментальне здоров’я та розвивати стресостійкість, резильєнтність, вміння долати тривожність. Саме тому перший урок у 2023/2024 навчальному році для учнів усіх класів проведуть на тему «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!». Про це розповіла Мар’яна Марусинець, директорка департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА.
Також вона повідомила, що у пріоритеті залишається впровадження стратегії регіонального розвитку харчування, адже цей напрямок не менш важливий ніж безпечне середовище. Ще один ключовий аспект – це створення безбар’єрного простору: в регіоні розширюють мережу закладів дошкільної та середньої освіти, де можуть навчатися діти з певними нозологіями.
З початку вересня за шкільні парти у Закарпатській області вперше сядуть близько 12 900 дітей, однак інформація про їх остаточну кількість буде відома після початку навчального року, додала Вероніка Маюрник, заступниця директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА.
Загалом у навчальних закладах краю освіту цього року здобуватимуть близько 170 тисяч учнів, майже 4,7 тис. з них – з-поміж вимушених переселенців.