Ключовий експерт з розвитку сільських територій Річард Розвадовскі ознайомив присутніх з проектом ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства», основним завданням якого є підтримки малих виробників сільськогосподарської продукції.
У свою чергу експерт з географічних зазначень та розвитку ланцюжків доданої вартості Тарас Антонюк звернув увагу на сервіс «ДАР» (Державний аграрний реєстр), за допомогою якого закарпатські фермери можуть отримати допомогу в режимі онлайн.
Про юридичні аспекти системи географічних зазначень в Україні, зокрема процес реєстрації та контролю за ними, розповіла національна експертка з питань законодавства Юлія Прохода, а експерт з географічних зазначень Олександр Коваль пояснив, як розвивати гастрономічний та сільський туризм на прикладі кейсу Закарпатської області.
На завершення зустрічі своєю історією успіху, а саме заснуванням першого Українського географічного зазначення «Гуцульська овеча бриндзя», поділився голова громадської спілки «Асоціація виробників традиційних Карпатських високогірних сирів» Олександр Мартин, повідомляють в Управлінні туризму та курортів Закарпатської ОВА.
Наразі в Україні офіційно зареєстровано три продукти із захищеним географічним зазначенням – гуцульська коров’яча бринза, гуцульська овеча бриндзя та мелітопольська черешня. Ще низка найменувань очікує реєстрації. Серед них – карпатський мед, вина “Закарпаття”, “Шабський”, “Білгород-Дністровський”, “Ялпуг”, а також – баранина Фрумушики та Бессарабський горіх.