«Ми хочемо відродити те, що почало призабуватись: пісню, музику, інструменти, костюми. Те, у чому ми непереможні», – заявили вони.
Сучасні інструменти витісняють баян, бубен, цимбали, сопілку, скрипку, трембіту. Відходять з ужитку й оригінальні танці та костюми, що відповідають душі та темпераменту українського народу. Саме вони є доказом глибокої, вишуканої, багатої культури українців.
Оскільки в АКіМ здобувають фахову освіту музиканти, які чудово грають на багатьох музичних інструментах, танцюють і співають, то відновити нематеріальну культурну спадщину (традиції, фольклор, пісні і т. д. ) буде нескладно.
У рамках цієї ініціативи вони подалися у гірські глибинки, аби віднайти оригінальні старовинні пісні, ноти, рухи, вишиванки.
Проєкт уже в роботі, а поки ділимося матеріалом записаним самими студентами.
читач 2023-03-27 / 21:57:48
Молодці студенти!Ви мене вернули в мою молодість, прекрасний ансамбль. Раджу Вам поїхати в Довге на Іршавщину , то ,думаю, є люди які памятають весільні пісні . Коли кумове прийшли за сорочкою домолодої і співали пісні (то було накануні свальби у пятницю вечером -"ГУСКИ" називалось. Вранці в день свальби у молодої плели вінки з барвінку дружки і співали -НАРВАЛИСЬМЕ БАРВІНКУ НА ПОПОВІМ ЗАРІНКУ.... А НА ЩО ТОТ БАРВІНОК....МОЛОДИЦІ НАВІНОК...це все під скрипку.І ТАК ДАЛІ дужецікаво і урочисто то всьо проходило і всі свльби були по одному сценарію...
Нянько 2023-03-25 / 16:33:42
баян і бубен не автентика