Такий облік є обов’язковим і проводиться у період випадання першого снігу.
Для успішного й ефективного проведення обліку залучено провідні інженери, інспектори служби державної охорони та наукові співробітники, які добре знають видовий склад усіх місцевих звірів, сліди їх життєдіяльності та вміють безпомилково визначити слід тварини ійого напрямок.
Облік проводився по основних видах копитних тварин відповідно за наступними методами: маршрутним обліком по слідах на снігу, облік на місцях підгодівлі тварин та їх зимових скупчень, а також методом картування слідів шляхом обходу угідь.
Під час обліку особлива увага зверталася на визначення видів тварин, показник їх чисельності та щільності перебування на тому чи іншому угідді.
Водночас проводився і огляд наявних на територіях ПOНДВ годівниць, призначених для зимової підгодівлі фауни. Аналіз зібраної інформації свідчить, що годівниці в обстежених угіддях, заповнені потрібними кормами - сіном, гіллячковим кормом - «зеленими віниками», наповнено солонці тощо. Все це говорить про те, що такі дикі тварини, як олені і косулі, не покинуті напризволяще. Про них інспектори служби державної охорони подбали заздалегідь і така допомога з кормами допоможе їм пережити холодний і сніжний період року та забезпечить необхідними поживними речовинами.