Угоду між Україною та Словаччиною про місцевий прикордонний рух підписано у Братиславі

Угоду між Україною і Словаччиною про місцевий прикордонний рух підписали сьогодні в Братиславі міністри закордонних справ двох країн Володимир Огризко і Ян Кубіш.

Угоду між Україною та Словаччиною про місцевий прикордонний рух підписано у Братиславі

Оскільки угода стосується Закарпатської області, то кореспондент УКРІНФОРМУ попросив прокоментуати цей документ представника МЗС України в Ужгороді Галину Гороховську.

- Тиждень тому, під час Дня добросусідства на українсько-словацькому кордоні, посол України в Словаччині Інна Огнівець оголосила: 30 травня угода між нашими країнами про місцевий прикордонний рух буде підписана,- згадує Галина Романівна.- І ось ця довгоочікувана подія сталася. Це вже третя така угода, укладена між Україною та сусідніми державами. Першими були Угорщина та Польща /правда, угода з Польщею ще не ратифікована/. Я наразі не знаю всіх деталей українсько-словацьких домовленостей. Відомо тільки, що за основу брався українсько-угорський документ.

Угода базується на Договорі між Україною та Словацькою Республікою про добросусідство, дружні відносини та співробітництво, підписаному 29 червня 1993 року в Києві. Бралась до уваги і постанова Європарламенту та Ради Євросоюзу, яка встановлює правила місцевого прикордонного руху на зовнішніх сухопутних кордонах держав - членів ЄС та вносить зміни до положень Шенгенської конвенції. Місцевий прикордонний рух - це регулярний перетин спільного державного кордону Договірних Сторін жителями прикордонної зони для перебування в цій зоні, зокрема, із соціальних, культурних, обгрунтованих економічних, або з родинних причин на строк, що не перевищує часових рамок, визначених в угоді. Прикордонна зона - це територія, що простягається на 50 кілометрів по обидва боки українсько-словацького кордону.

У зону дії місцевого прикордонного руху на Закарпатті, зауважила Галина Гроховська, входить 281 населений пункт Берегівського, Великоберезнянського, Воловецького, Мукачівського, Перечинського, Свалявського та Ужгородського районів. У Словаччині угода охоплює 283 населені пункти окресів Сніна, Собранце, Міхаловце, Гуменне, Требішов, Вранов над Теплов, Медзілаборце. У смузі місцевого прикордонного руху на Закарпатті проживають 415 тисяч громадян України, а на території Словаччини - 341 тисяча осіб.

Як і у випадку з Угорщиною, дозвіл бажаючому поїхати в Словаччину за умовами місцевого прикордонного руху обійдеться у 20 євро. Заяви про видачу такого дозволу та його передачу заявнику здійснюють: для жителів прикордонної смуги на території Словаччини - Генеральне консульство України в Прешові; на території України - Генеральне консульство Словацької Республіки в Ужгороді. Щоб отримати дозвіл, треба прожити в даній місцевості не менше трьох років. Дозволи - багаторазові, дійсні упродовж одного-п'яти років. Пільги матимуть інваліди, пенсіонери, діти до 15 років.

Звісно, угода набере чинності після ратифікації парламентами двох країн і Радою Європи, зауважує Галина Гороховська. Та перший і головний крок зроблено: документ підписано. Це - вагомий акт дружби і довіри між двома країнами, прикордонної взаємодії жителів Закарпаття та суміжних територій Словаччини.

Ярослав Ядловський, УКРІНФОРМ
30 травня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

13:43
У Буштині на Тячівщині зіткнулися BMW X6 і Citroen, а у Верхньому Бистрому на Хустщині - Renault і Fiat
01:53
/ 1
Стало відомо про загибель місяць тому на Харківщині Анатолія Вороненка з Берегова Фото новина
19:28
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Мельничука з Квасів на Рахівщині, що понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
12:19
/ 9
Шестеро посадовців із Закарпаття занизили вартість авто у деклараціях
00:41
/ 5
Затримано підпалювача церкви у Паладь-Комарівцях, який залишив на її фасаді провокативний напис Фото новина
13:36
/ 8
Нардепа Горвата судитимуть за крадіжку державної землі на 127 млн грн
15:29
/ 6
НСЖУ підтримала закарпатських журналістів в контексті тиску на їх колег Олену Мудру та Олега Дибу
16:48
/ 1
Пол Магочі і московська церква
03:37
/ 5
Кайданки для активістів. Незасвоєний урок Медведчука
04:51
Іван Франко. "Фарбований Лис"
17:49
/ 3
Керівником Закарпатської облпрокуратури на 5 років призначено Мирослава Пацкана
19:52
/ 4
Апеляційна палата ВАКС доарештувала майно депутата Закарпатської облради Антала
15:18
/ 32
Новим прокурором Закарпаття стане Мирослав Пацкан – ЗМІ
01:33
/ 1
У Польщі закликали орбана запитати угорців Закарпаття, чи хочуть вони в ЄС
16:17
/ 12
Від нового генпрокурора Кравченка колективно вимагають зупинити злочин на Руні та звільнити очільника закарпатської екопрокуратури Форгачі
14:40
/ 2
Апеляційна палата залишила в СІЗО депутата Закарпатської облради Антала
17:13
/ 2
83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС, а 81% не збираються емігрувати з країни
04:57
/ 4
Закарпатський апеляційний суд залишив в силі відсторонення "корупційного" голови Воловецької громади Попелича від посади
17:49
/ 2
Зеленський розкрив деталі операції військової розвідки угорщини на Закарпатті
16:12
/ 3
Заступник мера Ужгорода Плавайко оскаржив до суду своє відсторонення, чим спростовано черговий фейк псевдожурналіста Старости
01:24
/ 10
У понеділок суддя Бисага розгляне апеляційну скаргу "корупційного" голови Воловецької ТГ Попелича щодо відсторонення
23:04
/ 6
Сидор під вирок "захворів" і робить на цьому "бізнес"
00:38
/ 1
Прокуратура оскаржила рішення Ужгородського міськрайсуду щодо м'якого запобіжного заходу затриманому на хабарі голові Жденіївської селищної ради Култану
21:48
/ 14
Начальниця Держгеокадастру Закарпаття отримала у подарунок ще 800 тис. грн
14:51
/ 2
Депутата селищної ради на Берегівщині викрили на кремлівській пропаганді Фото новина
» Всі новини