У програмі форуму – 47 доповідей, які розкривають різні грані творчості прозаїка, видатного українського діяча, лауреата Національної премії ім. Т.Г. Шевченка. Географія учасників – усі куточки України і 5 зарубіжних держав.
Директор Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка Національної академії наук України, доктор філологічних наук, професор Микола Жулинський особисто приїхав, аби віддати шану Івану Чендею, якого знав особисто. Науковець захоплюється доробком письменника, який відтворював складну історичну долю закарпатців. «Ця доля повинна дивувати не тільки Україну, але й світ. Тому що зберегти свою мову, культуру, традиції, звичаї, обряди, свою ідентичність в умовах багатостолітнього поневолення і панування інших держав, - це дивовижно і повинно стати важливим стимулом в сьогоднішніх умовах боротьби з російських агресором», - зазначив Микола Жулинський.
Він наголосив, що руйнування своїх коренів, своєї системи мислення, світопочування – це загроза для буття людини. Тому так важливо показати, що ми сьогодні відвойовуємо свою ідентичність, право на державність.
У пленарному засіданні конференції професор виступив із доповіддю «Іван Чендей: Дух і Слово». Окремі дослідження підготували академік Національної академії наук України, професор, доктор філологічних наук Микола Мушинка, Уповноважений із захисту державної мови, кандидат філологічних наук, доцент Тарас Кремінь та інші відомі діячі, повідомляє пресслужба Закарпатської обласної ради.
Миколайчук 2022-10-02 / 19:31:49
В Дубовому є вулиця Івана Чендея?
Читач 2022-09-30 / 05:24:45
Чендей то сила силенна. Уважаю.