Такі заняття стали вже традиційними як в стінах установи, так і поза її межами.
Цього разу заняття проходили у приміщенні команди волонтерів «CINEMA SPACE», що на Київській набережній в Ужгороді. Захід відбувся за сприяння керівниці цього колективу Юлії Єгорової-Рогової.
Учасникам акції було запропоновано три теми, а саме: портрет товариша, Україна після перемоги та наш край. Тільки одна дівчинка виявила бажання малювати портрет. І це був портрет її мами. Мабуть це не дивно, адже діти, як, до слова й справжні Митці, малюють тільки те, що їх хвилює, викликає захоплення, що вони люблять та що їх найбільше вразило.
Кожен з учасників отримав для роботи всі необхідні матеріали й віддався своїм мріям, фантазіям, що, на жаль, нині такі далекі від наших життєвих реалій. Діти працювали на вільну тему, що дозволило їм отримати максимальну користь й задоволення, а це, разом з тим, підсилило терапевтичний вплив заняття, допомогло скинути негативні емоції, подолати стрес.
До слова на початку свого розвитку арт-терапія включала лише образотворче мистецтво, проте в подальшому успіх в лікуванні був помічений при використанні акторської гри, співу, танцювальної діяльності. Таким чином, людина може не тільки розслабитися, але і позбутися від багатьох комплексів, розібратися у внутрішньому «Я», поліпшити настрій, знайти гармонію з навколишнім світом.
Володимир Мишанич