Серед актуальних – проблеми організації освіти: дошкільної й шкільної, дитячого відпочинку тощо. Тому, зрозуміло, таку підтримку керівника краю знайшли заяви сільського голови Зарічева Івана Магади та завідувачки дитячого садочка с. Порошково Марії Євчинець про фінансову допомогу. У першому випадку новозведений садочок треба обладнати, щоб запрацювала кухня, дитячі кімнати вабили затишком. А в Порошкові завершується капітальний ремонт дитячого дошкільного закладу, проведений спільними зусиллями села, інвесторів, громадських об’єднань. Залишилося поміняти вікна. Олег Гаваші пообіцяв позитивно вирішити обидва звернення, додавши при цьому, що його тішить відповідальність заявників, які не сидять склавши рук, а шукають виходів із ситуації самостійно.
До речі, голова ОДА, ознайомлюючись із зверненнями, одразу попереджав заявників: він може сприяти тільки там, де діє закон, де є документальне підтвердження прохання. У багатьох випадках потрібна була і юридична консультація, яку давав під час прийому начальник юридичного відділу апарату ОДА Віктор Свистак та спеціалісти обласного головного управління земельних ресурсів.
Прийом був діловий і результативний. Так, сільському голові Порошкова Юрію Касинцю вдалося заручитися підтримкою керівника краю та начальника обласного управління внутрішніх справ щодо відкриття в найбільшому в районі селі відділення міліції. З розумінням поставився керівник краю і до проблем віддаленого села Вільшинок, з якими звернувся його голова Іван Цубина, – організації транспортного зв’язку з райцентром, доставки школярів до місця навчання тощо.
Були серйозні звернення із с. Дубриничі: з приводу будівництва мосту через р. Лютянка, передачі на баланс управління промисловості та розвитку інфраструктури ОДА мосту, побудованого державним коштом, а також глави багатодітного сімейства Юрія С. про працевлаштування і допомогу в придбанні будівельного матеріалу. У першому випадку голова ОДА запропонував побудувати понтонний міст на опорах, що і здешевлює, і пришвидшує роботи. У другому – запропоновано самим селянам утримувати споруду в порядку і не чекати, що хтось за них це робитиме. Позитивно було вирішено і питання пана Юрія. Звернувся по підтримку і газифікації села Ворочево його голова Андрій Пастеляк, а сільський голова Тур’ї-Бистрої Василь Шкріба просив прискорити будівництво опірної стіни у центрі села. Заявники отримали підтримку.
Спірним виявилося питання приватизації успадкованої землі жителем с. Тур’я-Бистра. Було вирішено разом із спеціалістами головного управління земельних ресурсів справу розглянути на місці. А ось ветерану праці, учаснику бойових дій у Чехословаччині Михайлові І. вдалося допомогти невідкладно: йому запропоновано лікування в санаторії, а також виділено матеріальну допомогу.
Були й інші звернення. Вирішення одних вимагає докладнішого вивчення, аналізу фахівцями, решта – в компетенції самих громадян.