Тема свята - українська міфологія. Учасники вивчали українські народні традиції, повір*я, легенди про створення світу, про явища природи, легенди й перекази про нечисту силу тощо. Проте, на Святі Весни було не тільки це.
Юнацтво мало різні ділянки - від практичних - ходіння на байдарці (по р. Тиса) через скелелазання, вправ зі стрільби з пневматичної рушниці до мистецьких - макраме, бісероплетіння, ляльки-мотанки, солеграфія, пляшк-арт тощо.
Комендант СВ 2008 ст.пл.вірл. Софія Будник: "Багато з нас знають грецьку, римську, рідше - скандинавську міфологію. Але чи багато з нас знає нашу, українську? Саме з такої позиції ми й виходили, коли організовували Свято. Гаслом табору були слова великого українця Григорія Сковроди - "Пізнай свій народ і себе в ньому". Саме через пізнання своєї культури, своїх традицій, своєї історії, свого народу, ми зможемо виховати справжнє, здорове молоде покоління. Мета табору, як і мета Пласту - не тільки виховання дітей, але головніше - самовиховання. Багато хто з учасників виявив себе в ролі інструктора - з бісероплетіння, малювання, спортивних ігор тощо. Це дає змогу краще засвоїти, навчитися, а в кінцевому підсумку - великий досвід Великої Гри, яку звемо життям".
Пл.прих. Юля Воротняк, першунка Свята Весни: "Можу сказати, що цьогорічне Свято Весни запам'ятається мені надовго, бо стільки вражень і друзів можна знайти тільки тут. Чудовий сонячний настрій (навіть під час дощу), весняна атмосфера, комарі, дух справжньої дружби і пізнання самого себе супроводжували нас протягом табору. Ніколи не забуду того, як готували на кухні, розкладали намети, бігали на теренових змагах, проходили смугу перешкод, знаходили в собі сили, слухали гутірки про те, що давно закладене в нас, але не повністю усвідомлене, про віру наших пращурів, бігали по мистецьких ділянках і знайомилися з різними видами декоративного мистецтва, як жартували і сміялися, як плакали від справді великої кількості різних почуттів, які переповнювали і виливалися сльозами на ватрі..."