Не доїжджаючи до самої долини на вказівних знаках – напис “Поле нарци-сів”. Та розбіжність у поняттях не впливає на кількість відвідувачів. Місцеві жителі жартують, що туристів стає більше, ніж самих квітів. І справді, за се-зон цвітіння число охочих побачити нарцисову долину перевищує 5 тисяч чоловік. Плата за вхід – символічна – 5 гривень для дорослого. За них можна дізнатись про гіпотетичні шляхи міграції нарцису вузьколистого із високо-гір’я у рівнинні райони, про саму долину та сфотографуватися на фоні нар-цисів. Заходити за межі огорожі забороняється, а за кожен знищений екземп-ляр нарцису порушники сплатять по 12 гривень. Цьогоріч долина зацвіла на першотравневі свята і радуватиме охочих до кінця місяця, хоча подекуди нарциси вже виглядають “втомленими”. Екологи пояснюють це різною вологіс-тю на самій території об’єкту.
Найближчим часом заплановано створити музей нарцису, де знаходитиметь-ся інформація про історію його виникнення, а також про всі види рослин та тварин, що зустрічаються в долині.
Довідково. Долина нарцисів входить до складу природно-заповідного фонду України та охороняється законом. На території 257 га окрім найбільшого у Європі рівнинного осередку нарцису вузьколистого зустрічаються також 504 види інших рослин (з них – 18 червонокнижних) та проживає 97 видів тварин, з яких 28 занесені до Червоної книги України.
Ще за радянських часів було побудовано меліоративну систему, внаслідок чого порушився гідрологічний режим території. Крім того, на чисельність популяції нарцису негативно впливає заселеність долини вербою. Для того, щоб зберегти осередок, періодично скошують травостій після дозрівання насіння нарцису, розкорчовують верби, а також не допускають полювання, са-мовільного випасу худоби та підпалів.
Прес-служба Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області