Принципова розмова, яка відбулася в гірському краї, торкалася не тільки питань наповнення державної та місцевої скарбниць, аналізували також стан соціально-економічного розвитку району, говорили про детінізацію економіки, шляхи подолання негативних тенденцій, ціни, інфляцію тощо.
За інформацією керівників району, зокрема голів райдержадміністрації та ради Михайла Ребляна та Олександра Бирковича, аналіз основних економічних показників засвідчує про позитивні зрушення, які відбулися в економіці району. Ріст об’ємів виробництва промислової продукції за минулий рік становив 31 відсоток. Ця тенденція зберігається і в цьому році. За І квартал промисловими підприємствами основного кола вироблено продукції на 7,2 відсотка більше, ніж торік.
До місцевого бюджету за І квартал цього року фактично мобілізовано 2293,9 тис. грн. при нормативній базі 2171,5 тис.грн., що на 122,4 тис.грн. більше (105,6%). У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на 512,2 тис.грн., що становить 128,7%.
Але до Державного бюджету за І квартал цього року мобілізовано 947,5 тис. грн. при розрахунковій базі 1026,3 тис. грн., що на 78,8 тис.грн. менше або виконання становить 92,3%. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до Державного бюджету збільшилися на 164,1 тис.грн., або на 20,9%.
Станом на 1 січня цього року сума податкового боргу (недоїмки) за зобов’язаннями платників до бюджетів усіх рівнів становила 1314,7 тис.грн., що на 384,0 тис.грн, або 29,2%, більше рівня попереднього року, у тому числі: до державного бюджету – 1027,2 тис.грн (+246,8 тис.грн.); до місцевого бюджету – 287,5 тис.грн. (+137,2 тис.грн.).
Завдяки вжитим заходам у цьому році намітилася тенденція до скорочення недоїмки по податкових платежах до бюджетів всіх рівнів. Так, станом на 1 квітня цього року заборгованість до зведеного бюджету зменшилася в порівнянні з 1 січнем цього року на 61,7 тис.грн., до місцевого збільшилася на 5,0 тис.грн. і становила відповідно 1253,0 тис.грн., та 292,5 тис. грн.
До речі, органи державної виконавчої служби виконують 7 наказів за рішенням судів про примусове стягнення боргів на суму 357,2 тис. грн..
На засіданні робочої групи було заслухано керівників, у яких накопичилися недоїмки до бюджетів, низька заробітна плата працівників, є інші проблеми. Особливо невтішні справи на підприємствах „Закарпаттуристу” – ЛОК „Плай”, „Пікуй” та „Форель”, – які працюють у районі. Були серйозні питання і до інших місцевих господарників, зокрема керівників фермерського господарства „Лукіч”, СД „КАІ – Воловецький лісокомбінат”, ПП „Інтеркарпати”, ТОВ „Перевал”, „Транссервіс” та інших.
Присутні на засіданні члени робочої групи не тільки вникали у проблеми цих суб’єктів господарювання, а й запропонували ряд дієвих заходів, спрямованих на виправлення становища. Відтак до найбільш проблемних питань пообіцяли повернутися, визначивши терміни для усунення недоліків.