Варто пригадати події кількарічної давності, коли православна громада села Розсішка Рахівського району на саму Пасху фактично втратила свій храм – Свято-Іллінську церкву. До появи вогню призвело порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні електромережі, простіше – кабелі до стін були прибиті гвіздками, що робити категорично забороняється. Через коротке замикання, вогонь поширився дерев’яними конструкціями даху на всю його площу.
І мова тут іде не лише про безпеку церковного майна, не слід забувати й про історичну цінність, адже багато закарпатських храмів є пам’ятками архітектури. Цьому підтвердженням слугує знищена вогнем в селі Нересниця Тячівського району Михайлівська церква. Ця унікальна дерев’яна будівля, була назавжди втрачена через просту людську недбалість.
Щоб попередити такі прикрі випадки, оперативно-рятувальна служба Закарпаття звертається до кожного вірника, бути максимально обережним під час перебування у храмах, адже основні причини пожеж пов’язані з порушенням правил пожежної безпеки. Приміром, не рідкість, коли щойно погашені свічки, іноді ще з тліючим гнітом, складають до картонного ящика… А іконостаси оздоблені модерновими гірляндами? Десь перетреться провід, далі коротке замкнення і церква палахкотить, приносячи громаді матеріальну й моральну шкоду. А якщо зважити на те, що дані споруди відносяться до категорії з масовим перебуванням людей, то вразі пожежі може статися непоправне. Отож нехтувати правилами пожежної безпеки не варто...
Пам’ятайте: безпека залежить від нас самих!